Developer v pražském Třebešíně postaví ve dvou domech 183 bytů

Developer v pražském Třebešíně postaví ve dvou domech 183 bytů

Developer AFI Europe Czech Republic v pražském Třebešíně na pomezí Strašnic a Malešic postaví ve dvou domech 183 bytů, dokončit je chce na jaře 2017. Společnost o tom informovala s tím, že již získala stavební povolení. Výši investice firma nezveřejnila. V tuto chvíli už společnost prodala 35 procent bytů.

Kromě bytů s dispozicemi od 1+kk do 4+kk developer v projektu v ulici K Červenému dvoru vybuduje také mateřskou školu a prostory pro obchody. Ke každému bytu bude patřit parkovací stání.
    
Trh s novými byty v Praze v poslední době výrazně roste. Podle společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, meziročně o 18,6 procenta více. Letos v prvním čtvrtletí se v hlavním městě prodalo rekordních 1850 nových bytů, což je o 37 procent více než loni. V nabídce developerů bylo na konci letošního března 6600 nových bytů, ve srovnání s koncem minulého roku o 150 méně. Společnosti nyní zahajují stále více nových projektů.
    
Developer AFI Europe ze skupiny Africa Israel Investments Group se zaměřuje na realitní trhy střední a východní Evropy. V Česku působí od roku 1997, od té doby zde dokončil například Palác Flóra, rezidenční komplex Korunní Dvůr, nákupní centrum AFI Palace Pardubice, dvě fáze rezidenčního projektu Tulipa Rokytka, rezidenční projekt Tulipa Modřanská rokle a logistický park D8 European Park. Z kancelářských projektů AFI Europe Czech Republic dokončila první a druhou fázi projektu Classic 7 Business Park, třetí fáze je právě ve výstavbě. Ve výstavbě má společnost v současné době také administrativní projekt AFI Karlín Business Center.

Zdroj: ČTK

Ilustrační foto: Dano Veselský