Mobiliář autobusového nádraží v Sazavě

Sázava: autobusové nádraží

V jednom z nejmalebnějších měst na řece Sázavě jsme se zhostili úkolu zastřešit dvě ostrovní nástupiště pro autobusovou dopravu.

Zvolili jsme lehké, otevřené konstrukce, vhodné pro město, jehož symbolem je stejnojmenná řeka, a které se proslavilo v oblasti sklářského průmyslu.

Nástupiště jsou 16 metrů dlouhá a dohromady obsluhují pět autobusových stání. Aby i při této délce zůstala jednotlivá stání pro uživatele přehledná, jsou jasně zvýrazněna modrými a červenými stříškami. Tyto dvě barvy, spolu s bílou, kterou evokuje světlost celé konstrukce, jsou tradičními vodáckými barvami a také barvami města Sázavy.

Znak města se pak objevuje v horní části tzv. totemu výrazného vertikálního prvku

Znak města se pak objevuje v horní části tzv. totemu, výrazného vertikálního prvku, který v sobě kombinuje několik funkcí. Každé nástupiště má svůj totem, jedno červený, druhý modrý, umístěný zhruba v jedné třetině. V celkovém pohledu díky nim nástupiště připomínají míjející se parníky.

Naše dodávka zahrnovala i mobiliář, který jsme zakomponovali do konstrukce: sedátka, lavičky, jejichž opěradla jsou naznačena grafickým polepem na skleněné stěně za nimi, ale i odpadkové koše, které jsou skryty ve spodní části totemů.

Autobusové nádraží v Sázavě

Totemy mimo to slouží jako označení autobusového stání. V rámci snahy o maximální využité skla jsme i symboly pro autobusová stání umístili na skleněné tabule, které jakoby levitují pod barevnými skleněnými panely ve střeše.

Lavičky jsou navrženy přímo pro zvolený přístřešek Quadra, který jsme poprvé použili ve španělském pobřežním městě Aviles. Na rozdíl od Aviles se ale v Sázavě poprvé objevuje totem celoprosklený. Quadra je vhodná i pro železniční dopravu: u nás jsme ji použili například na trati v Jinonicích.

nástupiště pro autobusovou dopravu

mmcité+ a.s.
Bílovice 519
687 12 Bílovice
Česká republika

+420 572 434 292
info@mmciteplus.com
www.mmciteplus.com

ZDROJ: PR článek společnosti mmcité+ a.s.