Rekonstrukce, která odhaluje kontrasty materiálů a dob
Galerie(21)

Rekonstrukce, která odhaluje kontrasty materiálů a dob

Designérské studio z Brooklynu WORKSTEAD před pár dny dokončilo rekonstrukci historického domu s rozlohou 186 metrů čtverečních. Odhalené stavební materiály, šikovná řemeslná práce Claye Richardsona, absolutně přeměněná kuchyň, která naplno a efektivně využívá prostor – to jsou základní prvky renovace historického domu.

Největší pýchou je kuchyň

Dvoupodlažní dom má tři ložnice se třemi koupelnami, obývací místnost na prvním podlaží má dva originální krby. Největší pýchou je kompletně přeměněná kuchyň s výrazným černým kabinetem zastrčeným pod schody a velkým ostrůvkem, kolem něhož se točí každodenní život.

Slouží nejen na přípravu jídla, ale i jako barový pult. V jídelní části je příjemným prvkem útulné okenní sedadlo, které přímo vyzývá k relaxu.

Kovové detaily a cypřišové dřevo

Výrazné kovové detaily ve zlaté barvě dodávají prostoru jedinečný nádech. Jsou neodmyslitelnou součástí kuchyně, ale v různých podobách se nacházejí v celém domě – například kovové lampy na stěnách, vodovodní baterie, kličky a zámky, svícny a dekorace.

Harmonizujícím prvkem, který vytváří zajímavý kontrast s nejednotnými obnaženými stěnami, je dřevěné obložení a na míru vytvořené skříně z cypřišového dřeva. Podobné skříně najdeme v jídelní, ale i v obývací části. Terasa orientovaná do dvora poskytuje příjemný soukromý prostor na posezení a relax.

Každá ložnice je jiná

Jak jsme uvedli, v domě se nacházejí tři ložnice. Jedna má prakticky úplně odhalené zdivo: cihly s bílými fleky – stopami po omítkách. Úplně kontrastně proti nim působí hladká dřevěná podlaha.

Další ložnice využívá kontrast dřevěného obložení stěny za čelem postele a odhaleného zdiva na boční stěně. Díky velkým zasklením i do této místnosti proudí dostatek světla.

Další ložnice ukazuje v plné kráse atmosféru, kterou může vytvořit jen celkové dřevěné obložení stěn. Vertikální obložení stěn v celém domě je dílem řemeslníka Claye Richardsona.

Harmonizující tkaniny

V celém domě v interiéru po rekonstrukci sehrávají velkou roli i tkaniny. Přírodní materiály v odstínech hnědé zdůrazňují historii domu a harmonizují prostor. Látkové stoličky, přikrývky, měkký velký gauč a všudypřítomné dřevo oteplují prostor, který je z velké části zbavený omítek.

Speciálním způsobem je řešená vzduchotechnika v domě – určitě si všimnete velké bílé trubky, která vede pod stropem obývací místnosti, kuchyně i jídelní části.  

Carriage house ve zkratce

Designérské studio: WORKSTEAD
Lokalita: Charleston
Užitková plocha: 186 m2
Realizace: 2018

 

Sabína Zavarská
Foto: Jeff Holt