IQ Home – inteligentní automatizace domů a bytů od společnosti Alimex

IQ Home – inteligentní automatizace domů a bytů od společnosti Alimex

Společnost Alimex, český expert v oblasti zabezpečovacích zařízení, vyvinula své inteligentní řízení domácností. Produkt IQ HOME je optimálním řešením na míru pro všechny příznivce moderních technologií a centralizovaných ovládacích zařízení propojených s multimediálními nosiči.

IQ HOME je pro své vlastnosti předurčen jako účinný nástroj pro řešení ekonomiky bydlení, špičkového zabezpečení objektu a v neposlední řadě přispívá k výraznému zlepšení komfortu a kvality bydlení.

Úspora
IQ HOME je pro své vlastnosti předurčen jako účinný nástroj pro řešení ekonomiky bydlení. Důvodem je možnost velmi účinné regulace vytápění a klimatizace, ale nezanedbatelné jsou i úspory vyplývající z možnosti analýzy dlouhodobého monitorování spotřeby energie.

Technologie IQ HOME disponuje propracovaným systémem měření a regulace. V závislosti na naměřených hodnotách velmi účinně reguluje teplotu v jednotlivých místnostech domu. Při zastřežení domu sníží systém v domě (nebo ve vybraných místnostech) teplotu na předem nastavenou mez.

IQ HOME se stará i o vodní hospodářství domu a závlahu přilehlých pozemků. Z uživatelského rozhraní je možné definovat, kdy, jak dlouho a z jakých vodních zdrojů se bude provádět závlaha přilehlých pozemků.

IQ HOME umožňuje plně programovatelné ovládání světel. Světelné okruhy lze libovolně kombinovat a pro zvýšení úspory energie ovládat na základě různých podnětů. Nezanedbatelná je i možnost naprogramovat světelné efekty pro simulaci přítomnosti v domě.

Velkou úsporu přináší také naprogramování režimu stand by. IQ HOME umožňuje po zastřežení objektu provést na základě naprogramování dočasné vypnutí („usnutí“) vybraných elektrických okruhů.
Součástí IQ HOME je monitorování odběru energie (elektřina v denním i nočním tarifu, plyn, vytápění, studená a teplá voda). Všechny uvedené druhy energie lze statisticky vyhodnocovat a následně volit opatření zaměřená na úspory energie.

Bezpečí
Technologie elektronického zabezpečovacího systému umožňuje ochránit před vniknutím veškeré prostory vybavené detektory. Narušení objektu je indikováno opticky a akusticky LCD dotykovým panelem a podle naprogramování je přenášeno na PCO, mobilní telefony apod. Detektory umístěné v domě dokážou zachytit nejen pohyb nežádoucích osob, nýbrž i požár, a včas tak varovat osoby v domě, případně vyslat varovný signál například do mobilního telefonu.

IQ HOME
umožňuje pomocí základních identifikačních prvků (elektronické klíčenky, identifikační karty, LCD dotykový panel) selektivně vstupovat do vyhrazených částí domu a přilehlých pozemků. Pomocí elektronických médií lze snadno ovládat přístupové brány a branky na hranicích pozemku, vrata do garáží, vchodové dveře do domu a další technologie dle potřeby uživatele.

IQ HOME může na LCD panelu zobrazit on-line náhled až na 4 IP kamery. Umístění kamer je omezeno pouze přítomností datové sítě a možnostmi jejich napájení. 
 
Komfort
Implementací IQ HOME získá uživatel komfortní systém poskytující služby v mnoha oblastech správy domova.

Jedná se o zmíněné možnosti regulace teplotního režimu domu, řízení a ovládání světelných scén objektu, dálkovou regulaci a programování závlahy, elektronický přístupový systém a funkci elektronického vrátného, zabezpečovací a požární systém, tísňové volání nebo aktivaci komunikačního kanálu pro přivolání zdravotní pomoci.

IQ-HOME je zcela otevřen dalším technologiím, které se uživatel rozhodne v budoucnu aplikovat. Jde například o solární panely, tepelné čerpadlo, ovládání žaluzií či řídicí systém vytápění bazénu.

–>–>