Modulová mateřská školka v Jesenici u Prahy

Modulová mateřská školka v Jesenici u Prahy

Poslední dobou trápí rodiče i obce v celé republice nedostatečná kapacita školek. Jako účinný lék se jeví moderní modulová výstavba, která je nově k vidění i v Jesenici u Prahy. Projektantem školky realizované jako kontejnerová sestava byl Ing. Vít Kocourek. Generálním dodavatelem byla společnost UNIKO Zlín, která si pro zpracování stěn modulů vybrala materiály fermacell.

Nová školka je dvoupatrová a nabízí místo pro 56 dětí. V prvním nadzemním podlaží je kromě herny a lehárny dětí, přístupné přímo ze zahrady, také šatna, přípravna jídel (ty se do školky dováží v termoboxech z kuchyně stávající školy a školky v Jesenici), WC a sklad hraček, obě přístupné i ze zahrady. Ve druhém patře je kromě druhé herny (na každém patře je jedna třída pro 28 dětí) a lehárny a WC a šatny pro děti i učitelky také technická místnost pro umístění zdroje tepla.

Desky fermacell v interiérech školky jsou vystěrkovány a vymalovány, v koupelnách a na WC jsou na deskách lepeny glazované keramické obklady. UNIKO dodávalo školku v roli generálního dodavatele jako kompletní sestavu, tj. včetně oken, fasády a střech, vnitřních rozvodů inženýrských sítí, světel, sanity a vnitřních povrchů. Objekt byl osazen na předem připravené plošné základy s vyztuženým podkladním betonem a izolací proti vlhkosti a proti pronikání radonu z podloží.

Modulová mateřská školka
Investor: obec Jesenice
Generální dodavatel: UNIKO Zlín, a.s.
Materiály fermacell: na stěnách v interiéru
Zastavěná plocha: 236 m2 – školka má půdorys do tvaru L o max. rozměrech 21,24 x 20,15m. Šířka jednoho křídla je 6,6 m.
Podlahová plocha patra: 185,7 m2

-vb-
zdroj a foto:  fermacell

Komentáře