Rekonstrukce osvětlení golfového klubu podle moderních principů
Galerie(4)

Rekonstrukce osvětlení golfového klubu podle moderních principů

Partneři sekce:

O tom, jaký má osvětlení vliv na lidský organismus, se mohou na vlastní oči přesvědčit pravidelní návštěvníci Golfového klubu v Mladé Boleslavi. Interiér tamního areálu golfového hřiště totiž prošel rekonstrukcí osvětlení pod taktovkou společnosti Philips a díky tomu se celkový dojem z prostředí podstatně změnil. My vám můžeme představit výsledky.

Základním požadavkem bylo vytvořit příjemnou atmosféru, což se bezpochyby povedlo. Dříve bylo v prostorách instalováno halogenové osvětlení, po rekonstrukci ho nahradila úspornější LED světla ve formě pásků, designová svítidla DaySign a venkovní světla Urban Scene. Na osvětlovací soustavě se podílelo kompletní portfolio produktů Philips podle návrhu Filipa Müllera.

Golfový klub podle moderních principů - Golf-MB_1

Příjemná atmosféra

Svítidla jsou z velké většiny skrytá (například světel na stropě, která osvětlují trámy, si téměř nevšimnete). Mají příjemné teplé světlo a vytváří velmi dobré barvy. V klubu není přespříliš světla, zároveň jsou osvětleny všechny důležité prvky.

Jednotlivé zdroje světla se vztahují ke konkrétním předmětům, jako jsou sloupy, trámy či barokní pískovcové sochy. Tím se povedlo poukázat na přednosti místnosti.

Golfový klub podle moderních principů - Golf_MB_2

Moderní technologie

Celý prostor golfového klubu byl rozdělen do 14 zón s odlišnými požadavky na osvětlení. Všechny tyto zóny se dají samostatně ovládat z dotykové obrazovky na recepci. Mladoboleslavský golfový klub se jako první v ČR může pochlubit osvětlovací soustavou řízenou systémem Dynalight.

Lighting University je otevřená veřejnosti

Společnost Philips, která mimo jiné navrhovala osvětlení například pro Emirates arénu či stadion FC Chelsea Stamford Bridge, se snaží lidem ukázat, co všechno dokáže světlo. Na jejich globální stránce se dá najít přes 150 různých studijních modulů (videa, kurzy, publikace a události), díky nimž je možné arese o osvětlení něco dozvědět.

Golfový klub podle moderních principů - Golf-MB_bottom_L

Pokud vás zajímá přímo osvětlení v pohostinství, informace najdete i na českém webu.

ZDROJ: PR článek společnosti Philips Česká republika s.r.o.