Proč je Revit nejrozšířenější BIM software?

Proč je Revit nejrozšířenější BIM software?

Ať už s projektováním podle standardů BIM (informačního modelu budov) začínáte nebo jste již zkušenými BIM projektanty, aplikace Autodesk Revit a navazující nástroje pro projektovou přípravu a týmovou spolupráci Autodesku vám mohou pomoci zefektivnit a zlevnit realizaci stavebních projektů.

Důsledná podpora BIM postupů, výkonné softwarové nástroje pro různé oblasti projektování – od ocelových konstrukcí, po TZB a terénní úpravy, cloudové nástroje pro přesvědčivé prezentace a pro týmovou spolupráci, podpora otevřených CAD a BIM formátů dat, lokalizace a přizpůsobení národním standardům – to vše je důvodem proč se Revit stal nejrozšířenějším nástrojem BIM projektování.

Díky podpoře standardních formátů (DWG, DXF, IFC, COBie, RFA), skenovaných mračen bodů či STL výstupů pro 3D tisk je Revit snadno kompatibilní s okolím i vašimi dalšími aplikacemi. Pro projekty lze využít rozsáhlé knihovny stavebních prvků – generických prvků i konkrétních výrobků.

Okolo oblasti BIM panuje řada mýtů a nepřesností – například:

  • BIM je drahý: není, základní verze 3D BIM aplikace Revit LT stojí jen cca 1000 Kč měsíčně
  • BIM není pro malé firmy: je, u řady našich malých zákazníků s 2-3 projektanty už BIM pomáhá vyhrávat zakázky a šetřit náklady
  • BIM znamená 3D: nejen, 3D je jen jeden z aspektů, BIM pomáhá v celém projekčním cyklu, zrychluje provádění změn, koordinuje profese, projekt s výkazy, pohledy a řezy, brání vzniku chyb, poskytuje data provozovateli stavby
  • BIM je složitý na naučení: školení a implementace urychlí zavedení BIM postupů do vaší projekční praxe, podle našich zkušeností je ale tento proces zvládnutelný v řádu dnů
  • BIM nástroje nejsou přizpůsobeny národním standardům: jsou, i díky lokalizovaným verzím Revitu a šablonám CAD Studia odpovídajícím českým zvyklostem projektování

Portfolio BIM produktů Autodesku sahá od cenově dostupné sady Revit LT Suite (s populárním AutoCADem LT), přes Autodesk Revit až po projekční sadu Autodesk AEC Collection pokrývající i urbanistické nástroje, nástroje pro terénní úpravy a liniové stavby, technologické stavby, geodetické nástroje a 3D skenování, energetické analýzy nebo prezentační nástroje.

Revit lze dále doplnit o aplikaci Revit LIVE nebo Enscape pro snadné interaktivní prezentace projektů ve virtuální realitě (3D brýle). Díky integraci s cloudovými službami Autodesk A360 lze snadno týmově spolupracovat na BIM projektech a projekty publikovat online pro přizvané klienty. Aplikace BIM 360 Team pak doplní vaše BIM procesy o kompletní správu projektových dat, včetně verzování, online prohlížení a připomínkování i na mobilních zařízeních.

Společnost CAD Studio má zkušenosti s úspěšnou implementací BIM řešení u desítek českých a slovenských projekčních firem. Praktické informace k BIM technologiím a katalog BIM firem najdete na našem portálu www.bimfo.cz .

V současnosti lze využít několik cenových zvýhodnění při pořízení BIM software – např. 30% slevu pro uživatele starších verzí, zvýhodněný přechod na Collection při převodu Maintenance na Subscription, nebo BIM 360 Team zdarma k AEC Collection.

Máte zájem o bližší informace? Kontaktujte CAD Studio (tel. 841 111 124) nebo navštivte:
www.cadstudio.cz
www.cadstudio.cz/revit
Zdroj: PR článek www.cadstudio.cz

RubrikyArchitekturaŠtítky