Drsné fitko

V centru dubajské designové čtvrti vznikla tělocvična, která nemůže svojí estetikou zaostávat za očekáváním klientů. Designéři z VSHD Design se inspirovali surovým světem undergroundových bojových klubů a představili návštěvníkům fitnescentra svět, který je reminiscencí toho nejlepšího z brutalismu.

Warehouse Gym se nachází na samém okraji designové čtvrti, která přitahuje mladé profesionály z celého světa. Čistým a jasným estetickým projevem se je fitnescentrum snaží z ulice nalákat do trochu jiného světa, kde je zážitek z designového prostoru doplněn o zcela bazální fyzické pocity z dobře provedeného workoutu.

Drsné fitko
Drsné fitko
Drsné fitko
Drsné fitko
Drsné fitko
Drsné fitko
Drsné fitko
Drsné fitko

Málo místa

Program, který požadoval investor, v sobě zahrnoval tělocvičnu, juice bar, cyklistické studio i prostor pro kruhový trénink. Všechny tyto funkce se měly vejít do omezeného prostoru 600 m2 vzniklých spojením tří bývalých maloobchodních prostor.

Ve středu dispozice se tak nachází poloprůhledná krychle, která je pomyslným svorníkem tří původních prostor. Recepce a juice bar je s hlavní ulicí propojena 17 m dlouhou skleněnou fasádou.

Sami členové klubu se tak stávají reklamou na fitnescentrum, zároveň však prostor může sloužit i jako občerstvení pro náhodné kolemjdoucí, kteří si třeba jen chtějí zajít na chutný a zdravý salát.

„Protože prostor tělocvičny byl původně rozdělen na tři samostatné prostory, museli jsme se v návrhu ujistit, že prostory fitcentra na sebe budou logicky a bezproblémově funkčně navazovat tak, aby měl každý typ cvičení svůj vyhrazený prostor, ale zároveň nebyl zcela odříznut od dynamického života v jiných částech Warehouse Gym,“ komentují architekti z VSHD Design.

Warehouse GYM D3 07

Jedinečný zážitek

Centrální skleněnou krychli lze podle potřeb daného dne zvětšovat či zmenšovat. Lze tak vytvořit větší studio i ponechat jednotlivé prostory oddělené. Na míru vyrobené LED osvětlení v celém prostoru vytváří optimistickou atmosféru.

Architektonické studio se snažilo v co největší míře vyhnout materiálovým klišé moderních fitcenter. Kombinují betonové tvarovky se slitinami mědi a vytvářejí tak elegantní, a přitom silný interiér. Materiály jsou vybírány s ohledem na jejich potenciál k získávání příjemné patiny.

Warehouse GYM D3 09

Warehouse GYM D3
Místo: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Autoři: Rania M Hamed, Arianna Cardin, Brian Agujo
Realizace: 2019
Podlahová plocha: 600 m2
Text: Red
Foto: V2com, Nik and Tam

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 4/2019.