městský mobiliář G ROW

Modulární městský mobiliář G-ROW

Na podzim loňského roku představila společnost PRESBETON na stavebním veletrhu FOR ARCH novinku - městský mobiliář G-ROW, který lze uplatnit běžným způsobem jako jednotlivé finální výrobky (lavička bez opěradla a s opěradlem, sedák, stojan na kola, květináč, odpadkový koš, dělicí sloupek s osvětlením) anebo jako volně kombinovatelné sestavy. Díky shodnému půdorysnému modulu podstavy 800 × 800 mm, lze jednotlivé elementy, jež jsou obsaženy v základních výrobcích, vzájemně propojovat a seskládávat do tvarově i funkčně odlišných forem.

Tento stavebnicový systém poskytuje architektům a projektantům možnost upravovat výslednou podobu dle svých konkrétních představ. Princip postupného „vyrůstání formy“ je přenesen do tvarosloví základního elementu, jež se organicky vynořuje ze souvislé betonové platformy.

Aby byl tento efekt umocněn, je systém doplněn o litou dlažbu stejných povrchových kvalit. Ta je vyrobena stejnou technologií a ze stejné směsi betonu. Dlažba GROW je současně navržena ve shodném modulu 800 × 800 a tloušťky 60 mm, vhodně tak doplňuje sestavy výrobků.

Koncepčně vychází celá série z jediného základního betonového elementu, který se v různých modifikacích uplatňuje jako nosný prvek všech výrobků. Základní element je vylehčen o dutinu, jež může být vybavena LED podsvětlením, takže veškeré výrobky či sestavy mohou být v potemnělém veřejném prostoru světelně vyakcentovány.

Všechny betonové prvky tohoto systému jsou mrazuvzdorné a jsou opatřeny impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.

Autorem těchto nevšedních betonových prvků je NEXT Level Studio ve spolupráci se společností PRESBETON.

Více na www.presbeton.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti PRESBETON Nova, s.r.o.