Vrbatova bouda terasa

Interview s architektem Tomášem Hradečným k rekonstrukci Vrbatovy boudy

Rekonstrukce vdechla Vrbatově boudě zcela nový život. Ta se nyní může pochlubit několika tisíci návštěvníky ročně, kteří se mohou pokochat nezaměnitelnými výhledy z prostorné terasy, pochutnat si v přízemní restauraci či se zahřát šálkem svařeného vína v bufetu v suterénu.

Materiály vévodící nové Vrbatově boudě jsou modřínové dřevo, nerezový plech a pohledový beton s otiskem tesařského bednění, který se díky zvolené sendvičové konstrukci propisuje v interiéru i exteriéru. Právě betonová část nejvýrazněji dokresluje horský charakter a vzdává čest pohraničním bunkrům, které bez údržby přežívají již 80 let. Na rekonstrukci a dostavbu Vrbatovy boudy bylo dodáno celkem 216 m³ betonu z betonárny Vrchlabí, patřící společnosti TBG Východní Čechy s. r. o., která je součástí skupiny Českomoravský beton.

Zajímá vás příběh stavby, jaký materiál byl hlavním řešením pro rekonstrukci a dostavbu Vrbatovy boudy, a jaký sled událostí ovlivnil výstavbu budovy? Přečtete si rozhovor s architektem Tomášem Hradečným o tak unikátní stavbě, celý příběh o Vrbatově boudě pak můžete shlédnout ve videu níže.

Tomáš Hradečný hovoří o Vrbatově boudě
Českomoravský beton společně s Earch.tv uvádí 10. díl pořadu „Architektura v betonu“, kde architekt Tomáš Hradečný hovoří o Vrbatově boudě.