Penzion a Restaurace Meridiana 5
Galerie(11)

Meridiana v Bojnicích – atraktivní místo na turistické mapě Slovenska

Bojnice patří bezesporu k nejžádanějším turistickým cílům na Slovensku a svou oblibu si dlouhodobě drží. Není divu – lázeňské městečko s romantickým zámkem, zoologickou zahradou, řadou historických památek a vyhlídkovou věží má turistům co nabídnout. Pobyt je lákavý pro rodiny i seniory a dá se kombinovat pasivní a aktivní trávení dovolené. Tento potenciál je zajímavý také pro investory do cestovního ruchu – ti zde ale musí počítat s konkurencí i odpovídajícími nároky klientů. Penzion a Restaurace Meridiana je projekt, který je dokáže uspokojit. Součástí komfortu, který klientům nabízí, je i kvalita samotné stavby. Investoři vsadili na systém Ytong a jeho příbuznou značku Silka, díky níž zajistili maximální akustický útlum v pokojích.

Penzion Meridiana doplnil restauraci o ubytovací kapacity do celku Meridiana resort. Výjimečné místo na rozhraní měst Prievidza a Bojnice u řeky Nitra vyžadovalo individuální přístup při výstavbě objektu. Stavba se podřídila přírodním podmínkám a hmotově-prostorovým možnostem. Sestává z tří stavebních bloků, spojených jednou střechou.

Restaurace Meridiana

Výrazným prvkem je dřevěný ochoz, která plní funkci přístupu k jednotlivým ubytovacím jednotkám a zároveň je pobytovým prostorem vnitrobloku s bio jezírkem. Okna pokojů orientovaná ven z resortu jsou doplněna dřevěnými okenicemi. Tyto prvky dodávají stavbě charakteristický vzhled a výjimečnost.

Restaurace Meridiana
Penzion a Restaurace Meridiana 4
Penzion a Restaurace Meridiana
Penzion a Restaurace Meridiana 7
Penzion a Restaurace Meridiana 6
Penzion a Restaurace Meridiana 5
Penzion a Restaurace Meridiana 3
Penzion a Restaurace Meridiana 2

Důraz na kvalitu se odrazil i ve výběru materiálů pro výstavbu

Z množství nabídky současných zdicích materiálů investor zvolil stavební systém Ytong – hlavními důvody byla dostupnost a optimální poměr ceny a kvality. Svou roli ve výběru hrálo také doporučení projektanta stavby a komplexnost tohoto systému – nabízí prvky nejen pro celou hrubou stavbu a povrchové úpravy, ale také příbuzné značky zateplení Multipor a vápenopískové bloky Silka.

Penzion a Restaurace Meridiana 7

U stavby tak bylo možné dosáhnout požadovaných hodnot nejen na energetickou úspornost budovy, ale také akustického útlumu mezi pokoji. Obvodové tvárnice a překlady jsou ze systému Ytong, u něhož ocenili rozměrovou přesnost a snadnou opracovatelnost, díky níž stavba postupovala rychle. Právě rychlost výstavby je u komerčních objektů jedním ze zásadních kriterií, protože se jedná o co nejdřívější návratnost investice.

Silka – pro nerušený klid v pokojích

Vápenopískové tvárnice Silka mají stejného výrobce a stejné složení jako Ytong. Doplňují celkové portfolio stavebních komponentů o díly, které vynikají výbornými akustickými vlastnostmi, únosností a umožňují stavět velmi štíhlé konstrukce.

Silka se prosazuje u staveb se zvýšenými nároky na protihlukovou ochranu. Už tvárnice tloušťky 240 mm splňují normu pro 55 dB, příčka tloušťky 100 mm pak odpovídá útlumu pro akusticky chráněnou místnost. Dalším praktickým plusem je protipožární odolnost Silky, řadí se mezi materiály A1, které jsou nehořlavé. Má také výborné tepelně akumulační vlastnosti.

Penzion Meridiana

I přes větší hmotnost tvárnic (2000 kg/m3) je s nimi výstavba jednoduchá a praktická, protože jejich velikost je přizpůsobena snadné manipulaci. Absolutní přesnost, systémovost a možnost propojení se systémem Ytong napomáhá splnění vysokých kritérií na rychlost výstavby.

www.ytong.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Xella CZ