Horská chata značky „baby friendly“

Davos se rozkládá v širokém údolí na okraji regionu Engadin. Čistý a stále čerstvý vzduch, který zde proudí, ho předznamenal pro vybudování lázeňských komplexů a sanatorií. Ta jsou zde i dnes, pouze se změnila na pohodlné a komfortní hotely. Nechybí ani horské chaty s rodinnou atmosférou.

Nyní je Davos moderním, rušným letoviskem s ulicemi lemovanými restauracemi, butiky a kavárnami. Město má dvě hlavní centra – Davos Dorf a Davos Platz a obě poskytují nádherný výhled na Pischu a hory Jakobshorn. Celá oblast je vyhlášeným cílem dovolenkářů nejen v zimě – velmi oblíbený je zdejší lyžařský areál s 300 km sjezdovek, velké kouzlo má zdejší prostředí a příroda i v létě.

Tivoli Lodge pro pobyt s dětmi

Zázemí návštěvníkům v jakékoli roční době poskytují horské chaty. Jednou z nich je Tivoli Lodge, nacházející se v části Davos Dorf. Kombinuje exteriérové kouzlo tradiční chaty s klasickým moderním interiérem a svým vybavením i polohou v klidném venkovském prostředí je ideálním místem především pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Ubytování je možné v jedné ze sedmi ložnic s vlastním příslušenstvím a komfortním vybavením. Četné balkóny orientované k jihu nabízejí posezení a relaxaci na čerstvém vzduchuje s výhledem na údolí Engadin a okolní majestátní hory.

Chata je s ohledem na své „baby friendly“ zaměření vybavena vysokými dětskými židličkami i postýlkami, kočárky, vaničkami, dokonce zde rodiče nejmenších dětí najdou sterilizátory a pleny, dětskou výživu a další potřeby.

Horská chata Tivoli Lodge 03

Vyžití pro malé i velké

Chata je navržena pro děti a s ohledem na ně i na jejich bezpečí. Pokud není rodina na túře či výletu, tráví děti čas v zahradě na pískovišti, houpačkách či trampolíně. Hlavním lákadlem je však dvoupodlažní ledový zámek, v němž si může hrát až 20 dětí.

Mohlo by vás zajímat: Legenda medzi chatami v Nízkych Tatrách prešla rekonštrukciou

Dospělí zde naopak mohou využívat komfortní lázeňské centrum a dopřát si masáže, wellness, pobyt v parní lázni, vyhřívaném bazénu či ve vířivce. Za teplých večerů zde hosté mají možnost také stolovat „alfresco“ – pod otevřeným nebem. K dispozici jsou místní kvalitní sezónní potraviny a dobré víno.

Horská chata Tivoli Lodge 05

Foto: Alps in Luxury, www.alpsinluxury.com
Text: Daniela Bartošová
RubrikyKomerční objekty