asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Beton jak ho neznáte

12.09.2013
Beton už není jen materiálem stavbařů. Dávno už netvoří jen základy, podlahy nebo zdi. V designérském studiu Gravelli umí z betonu vyrobit i nábytek, umyvadla nebo například reproduktory. Nově se spojili s módní návrhářkou Miroslavou Horkou, která připravila kolekci pánských modelů s využitím dvou materiálů, kterými jsou kvalitní len a právě beton.
Návrhářka Miroslava Horká svou kolekci, na které spolupracovala také s tanečníkem Yemi A.D., uvede v rámci Mercedes Benz Prague Fashio Weekend 2013. Jde celkem o šestnáct pánských modelů, které jsou zcela nositelné a funkční, přitom tvořeny z betonu. V letní kolekci tak plně využívá typické chladivé vlastnosti betonu. Betonové oblečení v jednoduchých nositelných liniích je doplněno o detaily v podobě letní obuvi nebo betonových manžetových knoflíčků. Jak autorka uvádí, inspirací pro ni byl nejen samotný materiál, ale především člověk ovlivněný životem ve městě a zároveň město zdeformované člověkem žijícím uvnitř. Jedinečné oblečení ze lnu a betonu můžete vidět na módní přehlídce  v neděli 22. září v 19.00 v Pařížské ulici v Praze. Kolekce pro jaro/léto 2014 nese název He Froze a bude uvedena pod samostatnou značkou MIRKA HORKA.-vb-

zdroj: MIRKA HORKA
foto: Vojtěch Veškrna

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Jiří Kalvach
Nic proti fantazii, ale i ta by měla mít reálné základy. To je asi tak rozumné a logické, oblečení s betonem, jako střecha z papíru, nebo džus s asfaltem. Je mi líto paní Horké, že experimentuje až s takto nesmyslným nápadem. To už není o zviditelňování vlastního tvůrčího potenciálu, ale spíš o jeho rozmělňování.
Odpovědět | 13.09.2013, 17:23

Další z Jaga Media