Svítidlům vládnou punkové ostny

Svítidlům vládnou punkové ostny

Zlaté tóny, punkové ostny i spolupráce s ateliérem OMA charakterizují novou kolekci svítidel Delta Light. Tradiční belgický výrobce představil celou řadu sofistikovaných povrchů, barev i technologií.

Výtržná kolekce Punk
Ikonická subkultura punku, hýbající světem v 70. letech minulého století, ovlivnila nejen hudbu, ale také umění či módu, a designéry inspiruje dodnes. Punkové detaily se staly předlohou pro celou novou kolekci Delta Light. Svítidla z ní jsou posetá stovkami malých ostnů, tolik typických pro punkovou kulturu. Kolekce obsahuje závěsná svítidla ve tvaru válečků, nástěnná světla, reflektory k přisazení ke stropu i na lištový systém.

Bod, linka a povrch svítidel XY180
Při návrhu série svítidel XY180 spojila Delta Light své síly s ateliérem OMA. Výsledkem spolupráce jsou svítidla inspirovaná 3 základními elementy architektury – bodem, linkou a povrchem. Reflektor na konci svítidla je obrazným bodem, lineárně svítící tělo představuje linku a povrch vzniká kompozicí více kusů svítidel za sebou, což je zároveň nejsilnější myšlenkou, stojící za návrhem svítidel samotných.

Hedra a Vizir zachytí každý aspekt světla
Zcela nové série svítidel Vizir a Hedra přinášejí do sortimentu Delta Light rafinovanost v podobě nových povrchů a barev. Oba typy svítidel přicházejí vedle klasické bílé a černé barvy také ve zlaté champagne a černém bronzu, na kterých je patrné jemné zrcadlení. Vizir nabízí hladký povrch svítidla, zatímco Hedra je typická fazetovými hranami, v jejichž ploškách se odráží ambientní světlo z interiéru. Vybírat je možné ze stropních přisazených, závěsných i nástěnných svítidel. Standardní LED světelné řešení lze u závěsné verze svítidel nahradit klasickou žárovkou, dodávající světlům retro efekt.

Minimalistická svítidla Superloop
Kolekce kruhových a čtvercových svítidel Superloop s magnetickým systémem, představená v loňském roce, získala nyní ještě více na zajímavosti. Nově jsou v nabídce v originálních odstínech zlaté a bronzové. Stejné barvy nabízejí také světelné moduly Hedra a Vizir, kompatibilní s magnetickými profily. Dají tak vzniknout atraktivním kombinacím, jako černý kruhový Superloop se zlatými reflektory Vizir s fazetovými hranami. Doplnění profilu Superloop o moduly s opálovým nebo čirým sklem pak vytvoří ultra moderní ztvárnění tradičního lustru. A pro ty, co chtějí Superloop vyzdvihnout do nečekaných výšin mohou jej od teď osadit také světelnými moduly XY180.

Od partnerů ASB

Podařená reedice Dot.com
Rodina zápustných svítidel Dot.com je reedicí velmi úspěšných původně přisazených svítidel. Tato minimalistická svítidla podávají optimální světelný výkon s maximálním komfortem pro oči. LED diody jsou zapuštěné v subtilním hliníkovém těle. V nabídce je Dot.com fixní i směrově nastavitelný, ve verzi s rámečkem i bez něho. Jednoduchý vzhled ze svítidla dělá nadčasový objekt a vysoce funkční architektonický prvek zároveň.

Nejtenčí světelný profil
Nový profil Tagline vytváří ultra tenkou světelnou linku, která přirozeně souzní s liniemi prostoru. Jednoduchost a maximální štíhlost linky dokáže umělecky podtrhnout design interiéru nebo naopak zvýraznit klíčové architektonické prvky. Linie světla mohou být vedeny po obchodu celého prostoru a získat z tak z něho to nejlepší. Profily Tagline můžete mít zapuštěné, i bezrámečkovým způsobem, přisazené nebo zavěšené. Pro akcentní zvýraznění vybraných prvků lze do profilů vložit světelné moduly Microspy.

Více o novinkách v sortimentu Delta Light najdete na webu: www.deltalight.cz nebo www.svitidla-deltalight.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Delta Light Czech s.r.o.