Svítidla z Preciosy obletí svět, začínají na pařížském Maison & Objet
Galerie(5)

Svítidla z Preciosy obletí svět, začínají na pařížském Maison & Objet

Partneři sekce:

Na výstavě Maison & Objet společnost Preciosa letos uvedla nové kolekce v unikátní hravé prezentaci, představila také nově spuštěný e-shop a rozrůstající se síť retailových partnerů, čímž se ve svém úsilí rozzářit svět českým křišťálem posouvá zase o krok dopředu.

Maison & Objet byl jedinečnou příležitostí prohlédnout si novinky i stávající kolekce společnosti a ocenit tak tradici a krásu českého sklářského řemesla. „Nový rok je časem bilancování, za námi stojí staletí sklářské tradice a řada úspěchů na mezinárodním poli designu. Nyní bychom se rádi ještě více zaměřili na vývoj kolekcových svítidel a jednotlivce po celém světě, kteří hledají neotřelé způsoby osvětlení,“ řekl Vojtěch Malina, obchodní ředitel

Světelné kolekce společnosti Preciosa zahrnují širokou škálu různých druhů svítidel ve třech kategoriích: historický design, současný design a nové interpretace. Kolekce Solitaires navíc nabízí řadu současných svítidel, nástěníků a lamp.

Preciosa Lighting je založená na odkazu a dědictví českého sklářství a rozvíjí výrobu křišťálových svítidel již od roku 1724. Ctí a respektuje tradici a um českých sklářů, přičemž je transformuje do novodobého kontextu zapojením neotřelých nápadů současných designérů a technologických možností. Výsledkem je unikátní portfolio produktů, které šíří tuto myšlenku a odkaz do celého světa.

VYRANÉ PRODUKTY V PRECIOSA FLAGSHIP STORE

CROWN

Rudolf – nová interpretace

Crown je novou interpretací klasického svítidla Rudolf. Designér Lukáš Uliarczyk zde vytváří jedinečný dialog použitím opakujících se prvků a symetrie. Zachovává přitom původní funkčnost designu, akcentuje koncept skleněného ramene a krásu struktury svítidla se zaměřením na detail odrazu světla.

Echo

Eugene – nová interpretace

Ikonický skleněný lustr Eugene byl za využití moderních barev a tvarů citlivě přetvořen designérem Frankem Tjepkemou do interpretace Echo, která se majestátně transformuje do dnešní doby, zachovává půvab, eleganci a jednoduché line původního kusu, ale pohrává si s jeho neobvyklými tvary, odrazy světla a symetrií.

King & Venus

Maria Theresa – nová interpretace

Přední český designér Rony Plesl vytvořil dvě dichotomické variace lustru Marie Theresa, které představují původní historické svítidlo ve dvou oddělených doplňujících se kusech vyznačujících se jednoduchostí, ale zároveň monumentálností, co se týče designu a barev. Základem struktury obou svítidel je obruč, kterou však využívají protikladnými způsoby.

Z NOVÉ KOLEKCE

GEOMETRIC

Jasných ostrých linií svítidla Geometric je docíleno dvěma typy brusu skla kombinovanými s trojí finální povrchovou úpravou. Výsledkem je okouzlující jednoduchost podtržená září měkkého teplého světla. 

U tohoto svítidla navrženého designérkou Ekaterinou Elizarovou můžeme v interiéru samostatně využít jednotlivé pendanty nebo z nich poskládat různé kombinace, které dohromady představují čistotu geometrie a dokonalost formy a elegance.

Designérka Ekaterina Elizarova

Ekaterina Elizarova je držitelkou ocenění Red Dot, A’Design a mnoha dalších národních i mezinárodních cen. Ruská mutace designového magazínu Elle Decoration ji v roce 2015 jmenovala Nejlepší designérkou roku. Ekaterina získala diplom z Ural State Academy of Architecture and Arts (Rusko) a také z University of Huddersfield (UK), díky čemuž si vytvořila osobitý rukopis, který v sobě originálním způsobem snoubí vlivy z ruského i britského designu.

 

ZDROJ: PR článek společnosti PRECIOSA