Nová generace ovladačů KNX

Nová generace ovladačů KNX

Nabízí celou řadu výhod pro integrátory, architekty i koncové uživatele

Inovativní a intuitivní KNX ovládací prvky KNX Multitouch Pro / KNX Push-button Pro

S dotykovým panelem „KNX Multitouch Pro“ a tlačítkem „KNX Push-button Pro“ nabízí Schneider Electric novou generaci pohledových ovládacích prvků v elegantním tvaru a s velkým výběrem doplňkových rámečků v designu „System M“ a „System Design“. Tyto ovladače usnadňují ovládání obytných prostor a zajišťují konfiguraci dle potřeb zákazníka v souladu s novým firemním programem „Life Is On“. Nové ovládací prvky představují ideální volbu pro integrátora již v době plánování projektu. Celý projekt může totiž přeplánovat i v době, kdy už má zařízení nakoupené. Použitím jen dvou prvků může integrátor vzhledem ke konfiguraci vytvořit bezpočet dalších zařízení a předat přepracovaný projekt zákazníkovi včas a bez vícenákladů.

Integrátoři nejvíc ocení, že jsou obě zařízení napájena pouze z komunikační sběrnice. Obměna stávajících instalací je tedy velmi snadná. Oproti podobným systémům zákazník ušetří na spotřebě elektrické energie.

VIDEO: Názorná ukázka nové generace ovladačů KNX

KNX Multitouch Pro

V KNX Multitouch Pro se snoubí rychlý přístup k preferovaným funkcím a snadné ovládání, na jaké jsme zvyklí z ovládání smart telefonů a dotykových tabletů.

Inovativní design

Citlivý displej dotykového panelu se vyznačuje malou montážní hloubkou a dokonalým zarovnáním s pohledovým rámečkem. Architekti ocení jednoduchý a hlavně nenápadný design, kdy se potřebné informace objeví na skrytém displeji až po přiblížení se osoby ke spínači. Grafické ztvárnění řídicích funkcí může být snadno sladěno s daným interiérem. Díky názorným grafickým ikonám je zařízení snadno ovladatelné i pro cizojazyčné uživatele.

Promyšlená filozofie ovládání

Zákazník má na výběr z oválných nebo vertikálních grafických symbolů. Jednotlivé funkce jsou snadno dosažitelné skrze hlavní a podružné menu. V hlavním menu může uživatel nastavit žádanou teplotu, stmívat světlo nebo místnost zatemnit žaluziemi. V podružném menu může nastavit např.otáčky ventilátoru, prodloužit dobu vytápění komfortní teplotou, přepnout do nočního módu, nastavit barvu nebo teplotu světla.

Funkci spínání lze aktivovat gesty, tj. horizontálním nebo vertikálním pohybem ruky před dotykovým panelem. Jeho pohledová plocha se tak zachová čistá ve srovnání s klasickými dotykovými displeji. Ovládání gesty nebo přiblížením se k senzoru lze kdykoliv v parametrech vypnout. Zákazník si sám rovněž může nastavit žádanou teplotu místnosti v denním nebo nočním režimu, či předefinovat předvolené scény.

Přehled funkcí

 • Vyvolání scén, ovládání světel, žaluzií a teploty pouhými gesty nebo standardně dotykem
 • Oválný design symbolů: jedna funkce na obrazovku
 • Vertikální design symbolů: dvě funkce na obrazovku
 • Design tlačítek: až čtyři tlačítka na obrazovku
 • Osm hlavních obrazovek, jedna až čtyři funkce na obrazovku (celkem až 32 funkcí)
 • Vyvolání scén: až čtyři scény na obrazovku, celkem 16 nastavitelných scén
 • Funkce zablokování a odemykání pomocí čtyřciferného kódu
 • Senzor přiblížení – aktivace podsvícení displeje při přiblížení
 • Rozpoznání gest – vyvolání předvolené funkce pohybem ruky před dotykovým panelem
 • Přizpůsobitelný spořič obrazovky
 • Nastavení nebo změna určitého parametru i bez konfiguračního softwaru ETS skrze ovládací plochu panelu
 • Měření teploty
 • Vstup pro externí teplotní čidlo, např. z podlahového vytápění.

Ukázka oválného designu

Ukázka vertikálního designu

KNX Push-button Pro

Tlačítko KNX Push-button Pro se od dotykového panelu KNX Multitouch Pro liší tím, že nemá LCD panel a nerozeznává gesta. Zachovává si plochý design a svobodu v nastavitelnosti pro náročná řešení. Nenápadný design v kombinaci s širokým výběrem rámečků lze sladit s jakýmkoliv prostředím.

Prvotřídní vzhled

Tlačítko KNX Push-button Pro navazuje svým vzhledem na dotykový panel KNX Multitouch Pro. Jednotlivé ovládací symboly jsou při klidovém režimu neviditelné a spínač se na zdi jeví jako elegantní stylová plocha. Jakmile se uživatel přiblíží k dotykovému spínači, senzor přiblížení automaticky podsvítí ovládací symboly na ploše spínače. Podsvícení je volitelné v zelené nebo bílé barvě s nastavitelným stupněm jasu.

Od partnerů ASB

Vše v jednom

Dotykové tlačítko KNX Push-button Pro má na ploše senzoru celkem šest oblastí dotyku. To umožňuje nastavit tlačítko jako jedno, dvou, tří nebo čtyřkanálový ovladač. Pro uživatele je velmi důležitá i snadná navigace ovládacích funkcích. Proto si sám před instalací tlačítka může vybrat vhodnou ikonu z dodané fólie předdefinovaných symbolů a vložit je pod jeho kryt. Symboly znázorňují v různých formách svítidla, žaluzie a scény. Ve spínači může být aktivován senzor přiblížení. Jakmile se uživatel přiblíží ke spínači, senzor přiblížení aktivuje LED podsvětlení a světlo procházející vloženou fólii zřetelně vykreslí obrysy zvoleného grafického symbolu. Uživatel si tak rychle najde hledanou funkci na tlačítku. Senzor přiblížení může být kdykoli deaktivován a symboly potom svítí na ploše tlačítka neustále. V nočním módu je jas zářících symbolů automaticky korigován na nižší intenzitu záření vzhledem k nočním světelným podmínkám a zrakovému komfortu uživatele.

Zjistěte více o nové generaci ovladačů KNX: klikněte na tento link nebo naskenujte QR kód.

Ing. Pavel Kysela
Email: pavel.kysela@schneider-electric.com
Schneider Electric CZ, s.r.o.
www.schneider-electric.cz
www.vypinac.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Schneider Electric CZ, s.r.o.