Noční klub jako ze sci-fi filmu

Partneři sekce:

V čínském Wuhanu vznikl v březnu tohoto roku noční klub, který je tak trochu naruby. Barevná světla nejsou vně, aby přilákala co nejvíce lidí k návštěvě, ale uvnitř. Ten, kdo přes strohý zevnějšek vstoupí do útrob baru, si může užívat fascinující pocit z interiéru, který trochu připomíná filmové kulisy sci-fi filmů z šedesátých a sedmdesátých let.

Klub se nachází v ulici Chuhe Han v centrální kulturní čtvrti Wuhanu, která má celkovou délku 1,5 km. Ve dne je ulice známá mnoha značkovými módními obchody a uměleckými počiny. V noci barevná světla a chytlavá hudba promění ulici v oázu barevného nočního života.

Při pohledu z ulice je Molly Club spíše nenápadný.
Zaoblené prvky připomínají sci fi filmy z šedesátých a sedmdesátých let.
Barva světla se v průběhu dne proměňuje.
tulnost dodávají nízké klenby.
Světlo hraje v interiéru klíčovou roli.
Soukromý salonek.
„Kaňonová“ chodba.
Nasvícený bar.

Lákavá nenápadnost

Molly Club je vmáčknut mezi restauraci a tiskárnu. Místo velkého, odvážného nápisu s jasným světelným boxem je klub diskrétně označen a vedle dveří je pouze malé logo vyrobené z blikajících světel.

Rozšířený vchod vytváří spojení mezi prostorem a zákazníky, zatímco velká kruhová okna umožňují světlu a hudbě pronikat ven a vlákat tak kolemjdoucí do svého tajemného světa. Designéři záměrně pracovali s kontrasty a nabouráváním vžitých asociací. Tvrdá struktura budovy je změkčena měkkými liniemi.

Křivky napodobují klenuté stropy chrámů, ale namísto velkých převýšených prostor se strop zakřivuje těsně nad hlavami návštěvníků. Moderní světla a jejich geometrie kontrastují s divokostí rostlin. Bohatost vjemů v interiéru má zákazníky povzbudit a umožnit jim, aby zapomněli na stres z práce a užívali si hudbu.

Při pohledu z ulice je Molly Club spíše nenápadný.
Při pohledu z ulice je Molly Club spíše nenápadný. |

Tektonika a světla

V klubu najdete také několik momentů, kde si architekti vypůjčili inspiraci ze scénografie. Úzké schodiště je například postaveno tak, aby se podobalo strmému kaňonu, kde zákazníci musejí procházet těsně vedle sebe.

Koule visící na vrcholu schodiště způsobuje, že chůze nahoru a dolů se podobá procházce údolím při západu slunce. V mezipatře se nachází VIP salonek, odkud je možné si užívat velkolepý výhled. Jsou zde také soukromé pokoje s vlastním DJ systémem.

Odpoledne jsou tyto pokoje využívány jako prostor pro stravování s teplými žlutými světly; ve večerních hodinách se stanou útulným a exkluzivním barovým prostorem koupaným v červeném světle. Barevné světlo je vůbec designovým prvkem, který Molly Club definuje.

Světlo hraje v interiéru klíčovou roli.
Světlo hraje v interiéru klíčovou roli. |
MOLLY CLUB
Místo: Wuhan, Čína
Autoři: Yang Rui / Jianhe Architectural Design Consulting (Shanghai) Co., Ltd.
Realizace: 2019
Podlahová plocha: 300 m2
Text: Red
Foto: V2com, Chen Ming

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 5/2019.