Nejdražší a nejluxusnější bydlení světa
Galerie(15)

Nejdražší a nejluxusnější bydlení světa

Evropa je zmítána krizí a na nových domech je to znát. Více než luxusní materiály a technické vymoženosti nás zajímají úspory a jak se dá postavit dům za milion. Dokonce i hollywoodské hvězdy prodávají svá honosná sídla, ve kterých jen stěží stihnete za jeden den projít všechny pokoje. Stále jsou ale místa na Zemi, kde se na náklady vynaložené na stavby k bydlení nehledí. Příklad za všechny je indická Mumbai, kde vyrostla rezidence Antilla za těžko uvěřitelnou miliardu amerických dolarů.

The Spelling Mansion – 85 milionů dolarů

Nejdražší dům k bydlení si postavil v Mumbai pátý nejbohatší člověk planety Mukesh Ambani. Za více jak miliardu dolarů postavil dvaceti sedmi patrovou skleněnou věž s devíti výtahy, několika bary, tanečním sálem, stříbrným zábradlí i křišťálovými lustry. Chod obstarává šest set zaměstnanců. Za tři čtvrtě miliardy dolarů je k mání Vila Leopolda na Francouzské riviéře. V roce 1902 ji postavil belgický král Leopold II. Bydlel v ní ale i Bill Gates. Sídlo má 19 ložnic, bowlingovou dráhu, kinosál, speciální domy pro hosty, několik bazénů i rozlehlou zahradu. Pokud netoužíte po obřím domě a dáváte přednost prostorným bytům, našetřete si 225 milionů dolarů a pořiďte si byt Penthouse v centru Londýna, kde vás ochrání neprůstřelná okna, tajná úniková cesta nebo speciální komando SAS.

Pokud si za takové peníze představujete něco víc, než jen obyčejnou, nekonečně velkou vilu, věřte, že bydlet se dá i například na zámku. Ten nejromantičtější, nestrašidelnější a nejdražší leží v Rumunsku v Transylvánii. Je známý jako zámek hraběte Drákuly a pochází ze 14. století. K dispozici má sedmapadesát pokojů, které zdobí velmi cenné starožitnosti. Dá se pořídit za 135 milionů dolarů, ale ruší tam turisté. Ještě zajímavější je vlastní ostrov, stejně jako ho mají  Kylie Minogue, Johnny Depp, Jennifer Lopez nebo Leonardo di Caprio. Ten nejdražší se jmenuje Vatu Vara a je na Fiji. Je plný písečných pláží, palmových hájů, modrozelených lagun a vápencových útesů. Ostrovy si lze i pouze pronajmout.


Antila Mumbai- 1 bilion dolarů


Bran Castle- 135 milionů dolarů


Fleur de Lys- 125 milionů dolarů


Hearst kastle- 190 milionů dolarů


One Hyde Park Penthouse- 225 milionů dolarů


The Pinnacle Montana- 155 milionů dolarů


The Spelling Mansion – 85 milionů dolarů


Vatu Vara Island- 75 milionů dolarů


Victorian Vila- 161 milionů dolarů


Vila Leopolda- 750 milionů dolarů

-vb-
zdroj: www.prkonector.cz