LINO Fatra

LINO Fatra

Nároky na vlastnosti podlahových krytin se v posledních letech mění. Zvyšují se požadavky na vzhled i odolnost a často jde také o specifické potřeby - např. možnost použití v interiérech s podlahovým topením. Poslední jmenovaný požadavek mohou splnit i PVC podlahy, které k tomu dnes uživatelům nabízejí mimo jiné širokou škálu atraktivních dekorů, snadnou údržbu, vysokou odolnost a další výhody.

Kolekce LINO, v portfoliu výrobce Fatra představují rozsáhlý výběr PVC krytin elegantního vzhledu s výbornými užitnými vlastnostmi, a to buď v homogenním nebo heterogenním provedení. Tyto dva typy se od sebe liší technologickým zpracováním. Zatímco homogenní PVC podlahy mají v celé své tloušťce stejné složení i provedení, heterogenní PVC krytiny se skládají ze tří vrstev a různost jejich složení či provedení ovlivňuje výsledné funkční vlastnosti výrobku.

Obecně jsou PVC podlahy LINO Fatra snadné na údržbu, vysoce odolné vůči mechanické zátěži (pohyb kolečkových židlí), mechanickému opotřebení i chemickým vlivům. Při kontaktu s vodou jim nehrozí vzedmutí.

Heterogenní PVC podlahy LINO se vyrábí v rolích v několika kolekcích. Jsou velmi odolné a mají protiskluznou úpravu. Využít je lze v nejrůznějších typech interiérů – v bytech, v hotelích, či v restauracích, kde se skvěle uplatní Novoflor Extra Styl se zdařilým dekorem imitace dřeva. Také ostatní z řady kolekcí heterogenních PVC podlah v rolích jsou vhodné do bytových i komerčních prostor. Kromě dekorů dřeva nabízejí některé i dekory typu korek nebo kámen. Široká škála barev kolekce DUAL pak umožňuje vytvářet zajímavé a originální kombinace, které ozvláštní interiér a dodají mu vhodnou atmosféru.

Pro veřejné prostory, kde jsou podlahy vystaveny vysoké zátěži (školy, nemocnice, ale i výrobní haly) jsou vhodným řešením homogenní PVC podlahy LINO, které Fatra vyrábí ve formátu dlaždic o rozměru 608×608 cm. Vysoce odolné dílce řady ELEKTROSTATIK jsou vodivé. Řada DYNAMIC nabízí antistatickou úpravu, důslednou ochranu před případnými problémy s elektrostatickým nábojem, které jsou nežádoucí například v počítačových sálech nebo v prostorách s telekomunikačním zařízením.

Stejně jako PVC podlahy LINO určené pro bydlení, tak i tyto zátěžové krytiny jsou atraktivní na pohled a přispějí k příjemnému vzhledu prostor, kde najdou své uplatnění.

ZDROJ: PR článek společnosti Fatra, a.s.

Komentáře