Kultivovaný industriál s množstvím designových kousků
Galerie(27)

Kultivovaný industriál s množstvím designových kousků

Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků.

Celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků převážně z 50. let minulého století.


Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m2 a k němu ještě náleží 50-ti metrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.

Architektka se k zakázce dostala relativně včas, a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel. Z hlediska celého konceptu interiéru byly všechny standardy nežádoucí.

“Je pro mě tolik nepochopitelné, proč u nás stále většina novostaveb bytových domů doslova srší nevkusem”.

Nevyhnuli jsme se drobným stavebním úpravám (rozvody elektroinstalací, úpravy velikosti stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, drobné přizdívky atd.).

Prvním krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni. Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu. Na podlahách jsou v celém prostoru industriální cementové stěrky.

Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí. Celý interiér architektka dotahovala do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu polštářů až po výběr zeleně, povlečení nebo ručníků.

Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.

“Nevím proč, ale nejlépe se mi navrhují interiéry pro muže, ať už byty nebo kanceláře.“

Loft Hřebenky
Praha, Česká republika
Realizace: únor 2016
Projekt: 2015
Plocha: 85 m2

Text: Dagmar Štěpánová / Formafatal

Foto: Jakub Skokan, Martin Tůma / Boysplaynice