Interiér v glamour stylu: luxus, který si můžete dovolit

Glamour interiér
Source: fave.co

Jestliže jste vždycky tajně obdivovali honosná sídla amerických hvězd a srdce vám poskočí už při pouhém pohledu na křišťálový lustr, pak jste tu dnes správně. Představíme vám totiž interiér v glamour stylu, který uchvátí každého milovníka elegance, půvabu i luxusu. Díky našim tipům si jej osvojíte a konečně zjistíte, jak se doma cítí herci z Hollywoodu.

Glamour znamená v překladu půvab, který tento styl sahající až do 18. století dokonale vystihuje. Zasáhl však nejen svět interiérů, ale především svět módy, fotografie i umění. Jak ho dostat k sobě domů?

Lesklé podlahy a geometrické vzory

Glamour interiér by vás měl upoutat už v momentě, kdy vám pohled sklouzne k podlaze nebo zdem. Typické jsou pro něj nákladné mramorové podlahy i lesklá dlažba s geometrickým vzorem či zdobenými ornamenty. Vedle nešlápnete ani s dřevěnou podlahou, ultra měkkým kobercem nebo s parketami se vzorem rybí kosti. Chcete-li ušetřit, poohlédněte se po imitacích dřeva nebo mramoru.

Zdi ve znamení čistoty a elegance

Glamour zdi se nesou ve znamení čistoty a elegance, ale občas jim není cizí ani závan exotiky. Velmi dobře vypadají zdi zahalené do béžové, čistě bílé nebo fuchsiové barvy. Nebojte se však stěny ozdobit tapetami, nejlépe s luxusně vyhlížejícím květinovým vzorem, který hází efektní odlesky.

Glamour styl se neobejde bez patřičných dekorací a doplňků
Glamour styl se neobejde bez patřičných dekorací a doplňků | Source: jonathanadler.com

Do jakých barev ladit glamour interiér?

V kombinování barev buďte opatrní a raději si vyberte jednu dominující barvu a tu doplňte dvěma neutrálními. Nesmrtelná kombinace černé a bílé vévodí tomuto pompéznímu stylu, a spolu s pudrově růžovou, lahvově zelenou, krémovou či purpurovou se výsledný dojem stane zhmotněním úchvatnosti. Do barevné palety zahrňte také zlatou a stříbrnou. Z materiálů se zaměřte na masivní dřevo, mramor, lesklé kovy, kůži, křišťál, sklo, samet a hedvábí.

Masivní nábytek s barokními prvky

Do glamour stylu se promítají prvky zdobného baroka a rokoka, což by se mělo odrazit především na nábytku. Uznáváme, že nábytek z masivního dřeva není úplně levnou záležitostí, proto doporučujeme zapátrat ve starožitnictvích či bazarech. Bohatě postačí, když místnosti bude dominovat jeden vintage kousek doplněný o jednoduchý nábytek ve tmavém dřevě. Pro jeho výhodnou koupi stačí sledovat online leták Asko například na kompasslev.cz. Neměla by však chybět ani čalouněná sedačka, křeslo nebo lenoška.

Do glamour stylu se promítají prvky zdobného baroka a rokoka
Do glamour stylu se promítají prvky zdobného baroka a rokoka | Source: idealhome.co.uk

V záři reflektorů: oslnivý lesk a třpyt

Glamour styl se neobejde bez patřičných dekorací a doplňků. Při jejich výběru se řiďte slovy jako luxus, třpyt, lesk a zdobení. Povolená jsou ozdobná zrcadla, velkoplošné fotografie ve stylu glamour, svícny, mramorové nebo keramické sošky a robustní vázy. Interiéru přidáte na luxusu i střapcovými polštářy z kvalitních textilií, živými květinami a v neposlední řadě také křišťálovým lustrem. Osvětlení vybírejte tak, aby se za něj nestyděl ani nejbohatší šejk.

ZDROJ: PR článek společnosti Opportunus s.r.o.

RubrikyInteriérový design