koupelna GROHE

A kolekce GROHE Colors nabízí svobodu při vytváření koupelnového interiéru

Vnímání koupelny se za poslední léta zásadně změnilo. Původně to byl ryze funkční prostor zaměřený na osobní hygienu, avšak v dnešní době je koupelna jakýmsi útočištěm před hektickým světem okolo nás.

Navíc, hranice mezi jednotlivými sekcemi našich domů a bytů se postupně ztrácejí. Koupelna se otevírá a stává se plnohodnotným obytným prostorem, což zvyšuje nároky na kvalitu a estetickou stránku koupelnového vybavení. Tento trend je navíc doplněn čím dál tím častějším přáním zákazníků uzpůsobit si svou koupelnu podle vlastního vkusu a zohlednit designový koncept celého interiéru domova.

Z koupelny se prostřednictvím dokonalé harmonie mezi jednotlivými jejími prvky stává unikátní prostředek pro seberealizaci. Hlavní vliv na celkovou atmosféru místnosti přitom mají barvy. Proto společnost GROHE představuje kolekci GROHE Colors, která nabízí maximální svobodu volby – deset dechberoucích barev a povrchových úprav napříč všemi koupelnovými produkty, od baterií a sprchových systémů až po splachovací tlačítka a veškeré doplňky, pro dokonale sladěnou koupelnu bez kompromisů.

Nadčasová krása inspirovaná mezinárodními designovými trendy

Při rozhodování o barevných variantách se designéři společnosti GROHE nechali inspirovat celosvětovými trendy, které odolaly zkoušce času. Michael Seum, Vice President Design ve společnosti GROHE AG, říká: „Během našich návštěv na všemožných veletrzích a výstavách jsme zpozorovali, že domácí nábytek čím dál tím více tíhne k tmavým, teplým barvám. Jde momentálně o celosvětový trend v barevných povrchových úpravách. Na jeho základě jsme navrhli barevný koncept, který se bezvadně hodí do všech moderních, pečlivě navrhovaných interiérů. Jakmile zainvestujete do určitého barevného tónu v koupelně, není jeho výměna tak snadná, jako například vymalovat stěnu. Kolekci GROHE Colors jsme vytvořili tak, abychom našim zákazníkům dodali prostředek, kterým mohou realizovat i ty nejodvážnější vize koupelnového designu. Současně jsme však dbali na to, aby byly jednotlivé barevné kombinace nadčasové a jejich zpracování si udrželo svou kvalitu po mnoho desítek let.“

Dechberoucí intenzita barev a odolnost vůči poškrábání díky inovativnímu výrobnímu procesu
Spojení estetiky a dokonalé funkčnosti je pro kolekci GROHE Colors typické. Kromě již tradiční chromové je součástí této kolekce dalších devět barevných a povrchových variant: SuperSteel, Cool Sunrise, Warm Sunset, Nikl a Hard Graphite, všechny v kartáčované a leštěné verzi.

Bezkonkurenční úroveň kvality je zajištěna inovativním výrobním procesem, který se nazývá PVD, neboli fyzikální depozice z plynné fáze. Kořeny tohoto výrobního postupu sahají do leteckého průmyslu a výsledek nastavuje zcela nové jakostní standardy pro povrchové úpravy.

Během prvního kroku jsou komponenty pečlivě vyčištěny a tepelně zpracovány v peci, kde plastové komponenty procházejí procesem odplynění.

Druhý krok spočívá v aplikaci samotného potahu PVD. Tento proces probíhá ve vakuu a skládá se ze tří dílčích kroků: Nejdříve se substrát očistí, poté se na něj nanese základová vrstva a následně barevný nátěr. Tento proces umožňuje vytvořit pestřejší škálu barev a zároveň způsobuje, že povrch je třikrát tvrdší a desetkrát odolnější proti poškrábání než pozinkované povrchy.

GROHE Colors: flexibilní výběr barev pro všechny tradiční produktové řady GROHE

Díky deseti barevným variantám a povrchovým úpravám lze nyní ty nejoblíbenější designové řady vodovodních baterií, sprch, doplňků a splachovacích tlačítek GROHE integrovat do jakéhokoliv sladěného konceptu koupelny – od elegantních baterií GROHE Atrio a smyslného minimalismu baterií GROHE Lineare přes minimalistickou dokonalost kolekcí GROHE Essence, Allure Brilliant nebo Eurocube až po nejnovější baterii GROHE Plus, která vás uchvátí svým odvážným, geometrickým designem inspirovaným písmenem D.

Harmonickou souhru barev poté uzavírají populární zápustné pákové baterie (budou představeny v průběhu roku 2019), podomítková varianta systému GROHE SmartControl (od června 2019), inovativní ruční sprcha Rainshower SmartActive a hlavová sprcha s více režimy proudu Rainshower SmartActive (obě k dispozici od října 2019).

Kolekce Atrio Private Collection: maximální míra osobitosti pro luxusní koupelnu budoucnosti

Prémiový koncept řady Atrio Private Collection posouvá estetickou jedinečnost a osobitý přístup ke koupelnovému designu na doposud nepředstavitelnou úroveň. Společnost GROHE jejím prostřednictvím umožňuje architektům, designérům a koncovým zákazníkům možnost vytvořit si svou vlastní baterii.

Mohou si vybrat nejen barvu, povrchovou úpravu a typ rukojeti, ale také jedinečný prvek v podobě vnitřní vložky rukojeti, která může být černá nebo bílá – ze skla či mramoru. Do budoucna si představujeme, že si zákazníci budou moci vybrat i materiál, ze kterého bude baterie vyrobena, a přizpůsobit ho tak nábytku nebo stěnám. Kreativitě se meze nekladou a jedinečnost své koupelny můžete díky našim produktům posunout zase o kus dál.

Koncept kolekce Atrio Private Collection představil vůbec poprvé během své zahajovací prezentace na veletrhu ISH CEO společnosti GROHE Michael Rauterkus.

Více informací získáte na webových stránkách www.grohe.com