Rezidence Písková nabídne 55 energeticky úsporných bytů

V říjnu získal stavební povolení projekt bytového domu v pražských Modřanech, lokalitě s výbornou občanskou vybaveností a dostupností do centra Prahy. Promyšlená budova na okraji zeleně nabídne svým obyvatelům dostatek světla, přes ulici se nachází park.

„Rezidenci Písková postavíme v atraktivní lokalitě blízko Modřanské rokle, která disponuje velmi dobrou dopravní dostupností do centra města i k vltavskému nábřeží s oblíbenou cyklostezkou. Líbit se zde bude jak aktivním sportovcům, tak rodinám s dětmi a starším párům, které touží po klidných procházkách v přírodě. Kromě výběru lokality jsme věnovali velkou péči také funkčnímu řešení dispozic jednotlivých bytů a volbě použitých materiálů i technického vybavení. Již v základním standardu se proto nachází autentické přírodní povrchy, například dřevěná podlaha a okna, nebo velkoformátové obklady,“ uvádí Jan Jerie, ředitel developerské společnosti CRESCON.

Rezidence Písková 01
Rezidence Písková 02
Rezidence Písková 03
Rezidence Písková 04

Energetická úspornost

Architektonicky výrazný dům na hranici zástavby rodinných domů po svém dokončení, plánovaném na polovinu roku 2021, nabídne 55 energeticky úsporných bytů.

„Objekt je rozčleněný do čtyř pěti- až šestipodlažních sekcí se samostatným vchodem, schodištěm a výtahem, z nichž dvě nižší sekce ustupují do pozadí. Jeho hlavní hmotu kryje bílá fasáda, která zajímavě kontrastuje s barevně i materiálově odlišenými pásy kolem balkonů a horních podlaží,“ popisuje hmotové členění domu architekt Petr Holub.

Byty o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikosti až 133 m2 doplní prostorné předzahrádky, balkony nebo terasy. Prosluněné interiéry budou zařízeny kvalitními standardy základního vybavení včetně dřevěných trojvrstvých podlah, dřevěných eurooken, bezpečnostních dveří a velkoformátových obkladů.

Majitelé většiny bytových jednotek získají rovněž jedno nebo dvě parkovací stání a sklep umístěné ve dvou podzemních podlažích.

Rezidence Písková 03

Bydlení pro různé lidi

Klidná lokalita na okraji přírodní památky Modřanská rokle poskytuje mnoho příležitostí k aktivnímu trávení volného času −- například cyklostezky, dětská hřiště nebo vodní nádrže, a je blízko oblíbené cyklostezky do Vraného nad Vltavou, jež vede po vltavském nábřeží.

„Díky promyšlenému dispozičnímu řešení, kvalitním standardům základního vybavení a propracovanému zabezpečení celého domu s aktivním protipožárním systémem a detektory kouře v jednotlivých bytech je Rezidence Písková ideálním domovem pro rodiny s dětmi, aktivní páry i seniory,“ doplňuje Jan Jerie.

Zároveň se nový dům nachází v těsné blízkosti hromadné dopravy – autobusu i tramvaje – a také modřanské polikliniky a nové radnice Prahy 12. Noví obyvatelé si tak budou moci užívat bydlení v plně vybavené lokalitě s veškerou občanskou vybaveností.

Rezidence Písková
Místo: Praha 4 – Modřany
Autoři: Petr Holub / Artprojekt Jihlava
Realizace: 2021
Developer: CRESCON
Text: Red
Foto: CRESCON

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 6/2019.