Terasy 4
Galerie(13)

Nájemný bytový dům na úpatí prudké skály je z Ytongu

Bělá pod Bezdězem se stala zajímavou lokalitou pro bydlení díky nedaleké Mladé Boleslavi, která láká dobře placenou prací ve Škodovce. Na zvýšenou poptávku zareagovala společnost Global Investment s.r.o. a začali v Bělé stavět bytové domy. Jako stavební materiál si kvůli rychlosti a jednoduchosti výstavby zvolili Ytong.

První bytový dům Terasy je už dokončen a všech 13 bytů má své nájemníky. Investor totiž byty neprodal do osobního vlastnictví, pouze je pronajímá. Jedním z důvodů jsou i neustále rostoucí ceny bytů, meziročně až o 15 %. Zajímavé je to ale i pro samotné uživatele – řada z nich se za prací stěhuje pouze dočasně a investovat do vlastní nemovitosti zde nechtějí.

Terasy 11
Terasy 9
Terasy
Terasy 10
Terasy 5
Terasy 12
Terasy 8
Terasy 6

Autorem projektu je Ing. arch. Vladimír Kučera z atelieru Archa z Mladé Boleslavi, který nad I. np navrhl tři podlaží, v nichž jsou čtyři menší byty 2+kk (2. np) a devět mezonetových bytů 3+kk (3. a 4. np). Bytový dům stojí v prudkém svahu se skálou, o který se opírá, proto se 1. np s technickým zázemím a garážemi stavělo formou ztraceného bednění.

Terasy 5

Pro obvodové zdivo zvolil architekt ve spolupráci s investorem tepelněizolační tvárnice Ytong Lambda YQ tloušťky 450 mm. Mají nejen vynikající tepelněizolační vlastnosti, ale Ing. Libor Čapek, ředitel společnosti Global Investment s.r.o. na nich oceňoval při stavbě rychlost, přesnost a lehké zpracování.

Terasy 13

„Jako investor a budoucí majitel současně chci bytový dům, který je energeticky úsporný a který mohu postavit rychle a za rozumné peníze. To materiály Ytong beze zbytku plní. Kromě výše uvedených bytových domů jsem v Bělé pod Bezdězem stavěl z tohoto materiálu i pět řadových rodinných domů a svůj vlastní samostatně stojící rodinný dům. A i tady jsem volil pro obvodové zdivo, příčky a překlady produktu Ytong, ze stejného materiálu mám dokonce i schodiště v domě. U bytového domu Terasy je přístup do mezonetových bytů řešený formou pavlače, která je kryta stínící konstrukcí. A i tady jsem ocenil snadné uchycení markýz a stříšek, které se pak osvědčilo i u rodinných domů, “ říká Ing. Libor Čapek.

www.ytong.cz

Terasy 2