Dva bytové domy na pražském Barrandově

Dva bytové domy s více než sto třiceti jednotkami vzniknou v klidné lokalitě na pražském Barrandově. Součástí areálu, který navrhli architekti ze studia under-constructuion architects, budou i komerční prostory a rozlehlý park.

„Barrandov je historicky spjatý s filmovým světem, ke kterému neodmyslitelně patří romantické příběhy. Právě jimi jsme se nechali inspirovat při vytváření ideového pojetí i hledání názvu bytového komplexu Barrandez-vous,“ říká partner skupiny T.E, Martin Hubinger.

„Areál je koncipován tak, aby zde rezidenti měli dostatek pohodlí, prostoru a soukromí, a to jak při pobytu uvnitř, tak i venku. Po vzoru našich dalších projektů a v souladu s naší firemní filozofií jsme se i zde zaměřili na roli zeleně. Jako součást projektu vybudujeme rozsáhlý park s množstvím míst k posezení a relaxaci, chybět nebude ani jezírko. Právě zeleň a vodní plochy vytvářejí ve městech příjemné mikroklima a jejich schopnost ochlazovat okolní prostředí je nedocenitelná.“

Zeleň mezi dvěma bytovými domy
Zeleň mezi dvěma bytovými domy |
Barrandez-vous
Kuchyň
Ložnice
Obývací pokoj
Odpočinková zóna
Soukromá zahrádka
Zeleň mezi dvěma bytovými domy

Příroda jako součást interiéru

Architektonické řešení projektu od studia under-construction architects klade důraz na maximální využití prostoru a propojení interiérů s přírodou. Autoři se soustředili zejména na vhodnou orientaci pokojů do zeleně i ke světovým stranám a na výhledy z jednotlivých bytů.

Areál nabídne byty v dispozicích 1+kk až 4+kk o velikosti až 126 m2. Součástí většiny jednotek bude balkon, terasa či soukromá zahrada. Severní objekt je navržen jako pětipodlažní, jižně orientovaný dům má pouze čtyři patra, aby do parku proudilo co nejvíce slunečních paprsků.

Obývací pokoj
Obývací pokoj |

Víceúrovňové řešení

Klíčové bylo dopřát všem rezidentům dostatek soukromí a provázat byty s parkem. Tomuto velkorysému pojetí odpovídá i návrh vegetačních a terénních úprav venkovního zeleného prostranství. Zahradní architekti ze studia Flera se rozhodli pro víceúrovňové řešení pozemku, aby vytvořili ničím nerušená místa pro pobyt na zahradě.

Nosným konceptem je bezbariérová komunikační páteř, která se line napříč celým areálem a napojuje se na stávající pěšiny a vyšlapané cestičky v okolí. Pro posílení pocitu soukromí je navíc celá tato hlavní cesta částečně zapuštěná do terénu a přirozeně tak slouží i pro svod dešťových vod do retenční nádrže s přepadem do jezírka.

Soukromá zahrádka
Soukromá zahrádka |

Blízkost města i lesa

Bytový areál Barrandez-vous vyroste v klidné lokalitě s veškerou občanskou vybaveností a výborným dopravním spojením do centra města i na Pražský okruh. V blízkosti se nachází mateřská i základní škola či Poliklinika Barrandov. Několik minut chůze je vzdálený i Chuchelský háj a Prokopské údolí. Dokončení projektu plánuje investor na rok 2020.

Odpočinková zóna
Odpočinková zóna |
Barrandez-vous
Místo: Praha
Architekt: under-construction architects
Zahradní architektura: Flera
Developer: skupina T.E
Počet bytů: 128
Realizace: 2020
Text: Crest Communications, Tereza Janišová
Obrazový Materiál: T.E

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 1/2019.