Venkovní ventil Schell Polar II: „Až se zima zeptá…“

Venkovní ventil Schell Polar II: „Až se zima zeptá...“

Nezámrzný ventil Polar II od německého výrobce Schell  automaticky vypustí vodu, nezamrzne a zamezí tak možnému poškození armatury.

Německá firma Schell opět dostává své pověsti spolehlivého a inovativního výrobce. Polar II je vybaven inovativním systémem nuceného přivzdušnění, díky kterému se ventil automaticky po každém uzavření sám vyprázdní. Používání ventilu Polar II zaručuje, že si již s prvními sychravými podzimními dny nebudete dělat starosti s katastrofickými scénáři: ledem potrhaným potrubím nebo promáčenými zdmi. Vysoce kvalitní dílenské zpracování ventilu je umocněno i „velkými malými“ inovacemi: u ventilu Schell není používáno běžné ploché těsnění, ale speciální těsnící O-kroužky, které zaručují značně delší životnost zařízení.

Samozřejmostí u výrobků Schell je vysoká kvalita užitých materiálů, Polar II je vyroben z mosazi ověřované kvality s chromovaným povrchem. Každé balení nezámrzného ventilu Polar II je na trh dodáváno s dvěma typy ovládání. Vybrat si můžete pohledovou rukojeť Comfort, u veřejně přístupných míst potom oceníte uzavírání nástrčným klíčkem, díky kterému zamezíte neoprávněnému odběru vody z armatury.

Zazimování chalup, zahrad či domů a jejich okolí vrcholí. Ne vždy je však nutné tzv. zavírat vodu na přívodu k venkovním ventilům. Ano, pokud přijdou mrazy, existuje nebezpečí zamrznutí a následného prasknutí armatury, příp. poškození objektu. Existuje však řešení, které uvítají i zapomnětlivci, a jež dodá klidu a pohodlí. Tím je venkovní ventil od německého výrobce armatur Schell s názvem „Polar“.


Česky se nazývá nezámrzný či mrazuodolný. Vhodný je pro všechna řešení ventilů kolem domu, chalupy či jiných budov a jeho výhodou je, že slouží k celoročnímu odběru vody, aniž by se poškodil, tedy prasknul v mrazu.

Voda se občas hodí i v zimních měsících, kdy ji lze použít například pro omytí nejen dětských holínek po dovádění venku. Je třeba nanosit dřevo do domu či opravit něco na autě a bylo by fajn si okamžitě umýt ruce. S nezámrzným ventilem Schell je to možné. Umožňuje to inteligentní přivzdušnění ventilu: systém nuceného přisávání vzduchu do armatury zcela automaticky vyprázdní ventil a zajistí úplný odtok vody po každém jejím puštění.

Tento revoluční výrobek „Made in Germany“ splňuje, stejně jako ostatní produkty Schell, přísné normy nejen Evropské unie, ale také požadavky domácího Německého svazu plynařů a instalatérů, který je vyhlášený svou přísností a velmi dbá na bezpečnost.

Technické informace
Venkovní nezámrzný ventil Schell Polar II Set

Nezámrzný ventil délky 500 mm od přední hrany zdiva (fasády), podle tloušťky stěny lze zkracovat na rozměry 200 – 500 mm.

Nucené přivzdušnění pro automatické vyprázdnění armatury při každém uzavření
Horní část na nástrčný klíč nebo rukojeť Comfort, zpětná klapka, rozeta na stěnu s připevňovacím materiálem, připoj: ½“ vnější závit, povrch: matný chrom, stěnová průchodka s izolační chráničkou, k zabudování do stěny, montážní pomůcky pro případné zkrácení, průměr vrtaného otvoru: Ø 38 mm, materiál: mosaz DIN EN, třída hlučnosti: II. Obj. číslo: 03 997 03 99.

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech.

KONTAKT:
Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR, tel.: +420 602 754 712; e-mail: ales.rezac@schell.eu, www.schell.eu

RubrikyUdálosti