Sdružení profesionálů v oboru stínicí techniky oslavilo 5 let
Galerie(5)

Sdružení profesionálů v oboru stínicí techniky oslavilo 5 let

Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí (SVST) oslavilo v listopadu 2014 v TOP Hotelu Praha 5. výročí svého založení. Jeho hlavním cílem je být garantem profesionality na trhu stínicí techniky.

„Snažíme se informovat širokou veřejnost o výhodách použití kvalitní stínicí techniky, zvláště v úsporách energie na vytápění a chlazení budov. Zasazujeme se o důležité změny v české legislativě, např. měřením emisivity materiálů stínicích prvků a následný návrhem na revizi normy ČSN 73 0540 – 3 a připomínkováním dalších norem spojených s problematikou stínicí techniky,“ vysvětluje priority sdružení Štěpánka Lubinová, výkonná manažerka SVST.

Nejdelší řetízek ovládající interiérové žaluzie

Sdružení vydalo pro odbornou veřejnost Produktové listy – nezávislý technický dokument z oboru stínicí techniky a pro laickou veřejnost knihu Stínění oken, která přináší informace pro ty, kteří plánují investici do stínicí techniky a chtějí se rychle zorientovat v možnostech a novinkách, které trh nabízí.

Každoročně, vždy 16. května, pořádá sdružení Den stínicí techniky v různých regionech republiky.
Letos se k této události připojilo 13 členů prostřednictvím dnů otevřených dveří, akčních slev či přednášek pro studenty středních škol s technickým a stavebním zaměřením. SVST také díky účasti některých členů poskytlo finanční dar, tentokrát Oblastní charitě v Červeném Kostelci.

SVST dále vydává certifikát firmě, splňující předpoklad toho, být dobrým obchodním partnerem.
Společnost vlastnící tento certifikát by měla poskytovat pouze kvalitní služby a výrobky, chovat se
seriózně z hlediska platební morálky a plnit podmínky certifikace výrobků. „V roce 2014 obdrželo tento certifikát 26 firem,“ upřesňuje Štěpánka Lubinová.
Modely šatů z materiálů stínicích prvků
Sdružení zároveň zpracovává analytická data o oboru stínění, např. Analýzu trhu stínění v ČR (data o objemu výroby) nebo Analýzu vybavenosti českých domácností stínicí technikou (data o uplatnění stínicích prvků na českém trhu). Právě z letošní analýzy vybavenosti vyplývá, že oproti minulým rokům došlo k nárůstu exteriérového stínění oproti interiérovému, zvýšil se podíl sítí proti hmyzu a téměř na dvojnásobek vzrostl podíl motorizovaných stínicích prvků. „To může znamenat, že lidé více investují do svého pohodlí, ale také to, že více oceňují výhody motorizace směrem k energetickým úsporám,“ dodává Štěpánka Lubinová.

Zdroj: SVST