IBAU 0168

Okenní systém REHAU GENEO/SYNEGO v BIM

Do konce roku 2019 si REHAU stanovilo nemalý cíl vytvořit celosvětově fungující knihovnu pro projektanty, využívající BIM (Building Information Modeling), která bude obsahovat veškeré produkty ze sféry okenních a dveřních otvorů. Je optimalizovaná pro tři největší BIM softwary na trhu – tedy Revit od Autodesku, Archicad od Grafisoftu a Allplan od výrobce Nemetschek, které pokrývají cca. 80 % trhu. V současné chvíli jsou dostupné podklady pro systém GENEO, vyrobený z inovovaného hi-tech materiálu RAU-FIPRO X, a nově i systém SYNEGO.

BIM Contente systému GENEO umožňuje projektantům nadefinovat přesné parametry zvolených prvků, od základní velikosti, barvy, dělení, druhu otevírání až po hodnoty U a R.

Inovovaný materiál RAU-FIPRO X, kompozit z plastu a sklených vláken, přináší větší stabilitu a tvarovou stálost profilů, a to i při působení vyšších teplot, také znatelně snižuje hmotnost okna. Rám, který nemusí být do určitého rozměru armován ocelovými profily, může být uvnitř ještě dodatečně vybaven termomoduly, popřípadě bezpečnostním systémem SMART GUARD nebo systémem větrání při zavřeném okně SMART INOVENT.

Do okenních a dveřních profilů GENEO je též možné integrovat prvky automatizace, aniž by to narušilo stabilitu a tuhost celého rámu. Veškeré komponenty okenních a dveřních otvorů REHAU GENEO je možné u knihovních prvků v BIM definovat a vytvořit tak virtuální 3D model budovy, který obsahuje detailní informace a jednoznačně usnadňuje předávání informací v rámci různých profesí.

Více na www.rehau.cz

Projektant