Nejužší větrací křídlo na trhu s unikátní pohledovou šířkou 170 mm nabízí Schüco

Nejužší větrací křídlo na trhu s unikátní pohledovou šířkou 170 mm nabízí Schüco

Prosklené fasády jsou po celém světě v popředí zájmu architektů i investorů. Opláštění kancelářských budov a nákupních center transparentními konstrukcemi je stále častěji k vidění také na českém developerském trhu. Německá společnost Schüco International KG nabízí prostřednictvím své dceřiné společnosti Schüco CZ, s.r.o., ucelená systémová řešení také v ČR. Kromě tepelněizolačních vlastností, bezpečnostních, protipožárních a protikouřových prvků, inteligentních řídících jednotek včetně slunečních clon není opomenuta ani oblast efektivní ventilace. Pod označením Schüco AWS VV (Ventilation Vent) firma nově představuje vůbec nejužší otvíravé větrací křídlo na trhu. Kromě unikátní pohledové šířky 170 mm jsou v nabídce také rozměry 250 a 300 mm.

Toto vertikální otvíravé větrací křídlo z hliníku je snadno ovladatelné a ideální právě pro zakomponování do velkých fasádních celků s pevným zasklením. Křídlo s plnou výplní lze realizovat jako plošně lícující nebo s přírazem. Pro architekty může být zajímavá možnost individuálně zvolit barevné provedení povrchu křídla. K dispozici je ve stavební hloubce 65, 70, 75 a 90 mm a lze ho kombinovat se všemi profily Schüco ze sérií AWS, AWS BS a AWS WF nebo jako element vsazený do fasády. K pohodlnému a bezpečnému větrání přispívá omezovač otevírání s nastavitelným úhlem otočení křídla. Systémovým doplněním větrací jednotky Schüco AWS VV je zcela skryté a přiléhající okenní kování Schüco AvanTec SimplySmart s třídou odolnosti RC 2.

Křídlo lze nainstalovat od podlahy ke stropu až do výšky 3 metrů. Díky dilatačnímu (dělenému) tepelně izolačnímu můstku je zamezeno vzniku bimetalického efektu. Jedná se o fyzikální jev, při kterém vlivem rozdílných interiérových a exteriérových teplot dochází k prohnutí profilu křídla. K rychlé a nekomplikované montáži přispívají krycí profily i víceúčelové rohové dílce s možností využití pro zmiňované stavební hloubky a pohledové šířky. K dalším benefitům patří zacvakávací závorová lišta nebo dokonale předpřipravené komponenty kování, bez nutnosti frézování či jiných úprav.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.