Kvalitní a rovná podlaha za jediný den
Galerie(4)

Kvalitní a rovná podlaha za jediný den

Perfektně rovnou podlahu za jediný den vytvoříte z litého potěru ANHYMENT®.

Kvalitní, rovné a úsporné lité podlahy v rodinném domě vytvoříte z anhydritového litého potěru ANHYMENT®, který vyrábí skupina Českomoravský beton, dodavatel betonů a speciálních směsí. Litá podlaha ze směsi ANHYMENT vyniká vysokou tekutostí a absencí pórů, takže dokonale vyplní veškeré prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení. Díky tomu podlaha výborně vede teplo a podlahové topení se snadněji reguluje, čímž lze značně ušetřit náklady na vytápění. Ušetřit lze ale už při stavbě – díky více než sedmdesáti betonárnám skupiny Českomoravský beton rozmístěným po celé ČR. V případě, že se betonárna nenachází v dostatečné blízkosti, nabízí Českomoravský beton možnost využít mobilní výrobní linku, která anhydritový potěr vyrobí přímo na stavbě. Mobilní linka navíc zjednoduší organizaci výroby, dopravy a čerpání směsi.

Pomocí anhydritového potěru ANHYMENT lze dosáhnout perfektně rovné podlahové plochy s vynikající pevností. Předností anhydritového potěru je i možnost snížení podlahové vrstvy až na 3 cm nad rozvody podlahového topení, takže pak dochází k rychlejšímu průchodu tepla konstrukcí. Příjemná je i rychlost realizace: Za jeden den je možné nalít plochu až 1500 m2. Hotová podlaha je pochozí už po 24 – 48 hodinách.

Tip pro Vás: Tloušťku litého potěru volíme podle typu stavby, způsobu uložení potěru, vlastností podkladu a pevnostní třídy potěru. Minimální tloušťku podlahy z anhydritového litého potěru ANHYMENT pomůže v sedmi krocích navrhnout Kalkulátor tloušťky litého potěru, pomocník umístěný na webových stránkách skupiny Českomoravský beton.

Anhydritový litý potěr se dopravuje na stavbu autodomíchávačem. Směs je v autodomíchávači dopravována již připravená k okamžitému použití. Výhodou je pružnost a plynulost dodávky, která je důležitá pro kvalitní provedení podlahy. Autodomíchávač navíc na stavbě nepotřebuje přípojku vody ani elektřiny. Alternativou pro místa stavby vzdálenější od betonáren skupiny Českomoravský beton, případně u objednávek menších objemů, je mobilní výrobní linka BREMAT. Tato linka vyrobí přímo na stavbě až 7 m3 anhydritové směsi za hodinu. Výhodou je hospodárnost díky možnosti výroby přesného množství. Vstupy a kvalita směsi se přitom nijak neliší od potěru vyrobeného v betonárně. Realizace podlahy je v obou případech velmi snadná, jak se můžete přesvědčit ve fotoseriálu uveřejněného na webových stránkách společnosti.

K litým podlahám nabízí skupina Českomoravský beton zdarma technické poradenství a konzultace. Podrobné informace a kontakty najdete na www.lite-smesi.cz. Vyškolení odborníci pomohou zákazníkům s výběrem vhodného materiálu a skladby podlahové konstrukce, a současně doporučí certifikovanou firmu pro kvalitní pokládku lité podlahy.

ZDROJ: PR článek společnosti Českomoravský beton, a.s.