Křižovatky architektury 2010
Galerie(1)

Křižovatky architektury 2010

Stala se z Prahy výstavní konzerva architektury? Jak ji oživit a zatraktivnit nejen pro turisty? A co na to modulární architektura? Přijďte na konferenci Křižovatky architektury, jejímž vrcholem bude přednáška Michela Rojkinda.

Společnost ABF, a. s., Katedra architektury FSv ČVUT v Praze a EARCH.cz si vás spolu s partnery akce dovolují pozvat k účasti na 2. ročníku konference Křižovatky architektury, která se koná dne 16. 9. 2010 v prostorách Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Hlavní témata

I. Modulární architektura ve městě
II. Problematika nové zástavby v historickém prostředí měst aneb Praha architektonicky pulsující, či zakonzervovaná?

Mezi přednášejícími přivítáme například sociologa Jiřího Rybu, Martina Harta ze společnosti Koma Modular Construction, Jakuba Ciglera z ateliéru Cigler Marani Architects nebo Reginu Loukotovou, historičku a rektorku soukromé architektonické vysoké školy ARCHIP a radního pražského magistrátu pro oblast kultury Ondřeje Pechu. Český národní komitét ICOMOS bude reprezentovat prezident Josef Štulc, Klub za starou Prahu Kateřina Bečková, ale konference se zúčastní také významný současný umělec Jiří David, či „kontejnerový“ belgický architekt Luc Deleu z ateliéru TOP OFFICE.

Vyvrcholením konference bude přednáška mexického architekta Michela Rojkinda, pod jehož vedením proběhne v Praze čtyřdenní studentský workshop na téma dostavby Staroměstské radnice s podtitulem Gočár se dívá, Rojkind tě povede! Michel Rojkind kromě jiného seznámí účastníky přednášky se svou tvorbou a poté osobně zahájí vernisáž výstavy svého studia Rojkind Arquitectos v Cafe Technika, v budově NTK oceněné Grand Prix architektů 2010.

Více informací a on-line registrace na www.krizovatkyarchitektury.cz