KM BETA ocenila nejlepší projektanty a architekty
Galerie(3)

KM BETA ocenila nejlepší projektanty a architekty

Tradiční cenu v podobě kartonů kvalitního vína si 23. září ze slavnostního vyhlášení soutěže „Pohár plný vína“ odvezli ing. Luboš Vaniš z milevského VL projektu, Jiří Kraus z Chrasti a ing. arch. Miloslav Vorlíček z Příbrami. Prestižní soutěž pořádá společnost KM Beta a.s. již několik let a společenská akce na zámku v Čejkovicích, spojená s oceněním nejlepších projekčních kanceláří a atelierů, je zároveň tradičním místem setkávání projektantů a architektů.

Slunečné páteční odpoledne oficiálně zahájil generální ředitel ing. Jaroslav Vogeltanz svým úvodním slovem. Poté již následovalo ocenění partnerů, udělené letos především za dlouhou dosavadní spolupráci a přízeň věnovanou stavebním materiálům společnosti KM BETA. Poté si hosté již mohli vyzkoušet různé vinařské aktivity od střílení na špačky, skládání lisu, zátkování lahví až po degustaci vzorků. Po celé odpoledne bylo pro všechny účastníky přichystáno několik různých druhů burčáků a navíc se každý mohl zapojit do řízené degustace velmi kvalitních vín.

Večerní program zahájilo na pohled velmi atraktivní dívčí smyčcové trio INFLAGRANTI. A protože k dobrému vínu náleží i dobré jídlo a do vinného sklepa neodmyslitelně patří cimbálové muzika, nesmělo ani jedno chybět. Hosté mohli ochutnat lahůdky místního šéfkuchaře a zazpívat si či zatancovat u cimbálové muziky Javor. Večer se tradičně nesl v příjemné atmosféře.

Nový ročník byl odstartován
Slavnostním vyhlášením byl zároveň vyhlášen nový, rozšířený ročník soutěže „Pohár plný vína 2011-2012“. Zúčastnit se může každá projekční či architektonická kancelář, která spolu s vyplněnou přihláškou pošle fotografie vlastní naprojektované a zrealizované stavby s využitím alespoň jednoho z materiálů společnosti KM BETA a.s. S ohledem na to, že nově jsou do soutěže zahrnuty nejen projekty s krytinou KM BETA, ale také stavby ze sendvičového a páleného zdiva a realizace, na kterých byly využity maltové a omítkové směsi PROFIMIX, je možné přihlásit mnohonásobně více realizací než dříve. Společnost KM Beta proto od tohoto ročníku očekává výrazný nárůst přihlášených projektů.

Vyhodnocení soutěže leží i v tomto ročníku na bedrech odborné poroty ve složení: Ing. Peter Halász, Jaga group; Jiří Ladman, Business Media CZ, s.r.o.; Ing. Ludvík Pelka – hlavní technolog KM Beta; Ing. Martin Urbanec – technický poradce KM Beta. Porota bude hodnotit architektonické řešení stavby, vhodný výběr a správné použití materiálů a dále originalitu projektu a řešení detailů.

Podrobnější informace naleznete na www.kmbeta.cz/odborna/projektuji/soutez.html.