Izolační deska s lambdou 0,033 nemá v ČR konkurenci

Izolační deska s lambdou 0,033 nemá v ČR konkurenci

Ještě na sklonku letošního roku se rodina produktů divize Isover, jež je součástí skupiny Saint-Gobain, rozrostla o siláka v podobě čedičové tepelněizolační desky s názvem Isover TOPSIL. Vyniká tepelněizolačními vlastnostmi - součinitel tepelné vodivosti λD = 0,033 Wm-1K-1 a díky tomu je pak izolační účinek až o 20 % vyšší než u standardních materiálů z minerální vlny.

Tento tepelný izolant z čedičových vláken ve formě desek o rozměrech 1200 x 600 mm je vhodný pro všestranné použití. Hodí se zejména do větraných fasád, k izolaci šikmých střech, stropů i půd, ale také do dřevostaveb či pro rekonstrukce. Materiál je energeticky úsporný, díky své lepší lambdě dosáhne stejného účinku s minimální tloušťkou materiálu. Tato úspora může dosahovat až 7 cm (v porovnání s běžnou minerální izolací použitou na zateplení šikmé střechy v energetické úrovni Multi-komfortního domu). Výrobek je tedy vhodné použít všude tam, kde jsme limitováni místem. A nejen to, ideální pomocníkem je i pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Co se týče způsobu aplikace izolace, desky se vkládají mezi krokve, pod obklad do roštu nebo do vícevrstvého zdiva, vhodné je jejich použití při požadavku na lepší mechanické vlastnosti pro vyloučení nebezpečí sesedání v konstrukci. Desky se nelepí, je ale možné je ke stěně mechanicky kotvit, případně použít držáky měkké MW izolace. Není potřeba v aplikaci mezi krokve desky ani dodatečně drátkovat, navíc je možné je použít i do skladby STEPcross pro zateplení půdních prostor.

Díky své nehořlavosti jsou desky vhodné do protipožárních systémových konstrukcí s požadavkem na objemovou hmotnost do 60 kg.m-3. Třída reakce na oheň dosahuje hodnoty A1. Výborných hodnot dosahuje tento materiál také v oblasti akustiky, přesněji zvukové pohltivosti. Vysoký standard je dodržen také v hygienické a ekologické nezávadnosti a dlouhé životnosti výrobku.
Více informací a technický list produktu najdete na www.isover.cz/data/files/tl-isover-topsil-1398.pdf

Text a foto: Isover