Inovace ve službách zdraví a hygieny - AntiBakteriální sklo
Galerie(5)

Inovace ve službách zdraví a hygieny – AntiBakteriální sklo

AGC Glass Europe na Všeobecné světové výstavě Expo 2015 v Miláně

Jakožto oficiální partner belgického pavilonu na světové výstavě Expo Milano 2015 (1) dodala společnost AGC 1 305 m2 skla s cílem podpořit dvě klíčová témata této významné události – udržitelný rozvoj a technologické inovace – které se staly dominantou návrhu belgického pavilonu.

Použité aplikace ze skla demonstrují celé spektrum funkčních vlastností jako je tepelná izolace, protisluneční ochrana, výroba elektrické energie, dekorace, bezpečnost a dokonce i hygiena. Podívejme se podrobněji právě na sklo, které je přínosem pro oblast hygieny – AntiBakteriální sklo®.

AntiBakteriální sklo®

Jedná se o výrobek, který nejen že dokonale zapadá do tématu letošní výstavy, jež se soustředí na budoucnost potravin (1), ale je využit i pro high-tech obklad kuchyně belgického pavilonu. 106 m2 skla v lakované i transparentní verzi (Lacobel AB a Planibel AB) použitých v belgickém pavilonu má výjimečný antimikrobiální účinek, protože dokáže zničit 99,9 % bakterií vyskytujících se na svislých či vodorovných površích. Toto patentované sklo, které bylo vyvinuto na základě výzkumů střediska AGC Technovation Centre, bude používáno pro zlepšení hygienických podmínek při přípravě delikátních potravin předními belgickými kuchaři a na manipulačních plochách po celých šest měsíců trvání Expa.

Technologie AntiBakteriálního skla® je doporučována v případech, kdy je vyžadováno dodržování přísných hygienických norem, jako například v nemocnicích (v boji proti nozokomiálním infekcím), ve wellness centrech, ve sportovních nebo volnočasových zařízeních, hotelích a průmyslových kuchyních.  

AntiBakteriální sklo® poznáte podle speciální značky pravosti AB.

Další informace naleznete na: www.yourglass.com, inspiraci naleznete na youtube.com

(1) Expo Milano 2015 trvá  od 1. května do 31. října 2015. Tématem jsou „Potraviny pro planetu, energie pro život“. Více informací naleznete na www.expo2015.org

Nenechte si ujít další aktuality, které pro Vás připravujeme, abyste se mohli seznámit se všemi důvěrnými informacemi o výrobcích z našeho skla, které jsou součástí pavilonů na Expo 2015!