Co je klíčem k úspěchu? Úsměv a zdravé zuby

Co je klíčem k úspěchu? Úsměv a zdravé zuby

Mezi první nejčastější znaky, kterých si na opačném pohlaví všímáme, jsou zuby a hezký úsměv. Muži dokonce dávají přednost právě úsměvu před pohledem na jiné ženské zbraně. Zuby o nás vypovídají, jak se o sebe staráme a jsou zkrátka nedílnou součástí naší vizáže. Jak docílit, aby se Váš úsměv stal pomyslnou korunkou krásy?

Zuby jako perličky

Pokud nepatříte mezi majitele hollywoodského úsměvu, nezoufejte, správnou péčí si k němu můžete snadno dopomoci. Nejdůležitějším faktorem jsou správně vyčištěné zuby. Ideální je metoda 2×2, což znamená čistit si zuby minimálně dvakrát denně dvě minuty. Důležitější, než čas strávený čištěním, je technika a správně zvolený kartáček. „Investice do profesionální dentální hygieny a kvalitních domácích pomůcek je mnohdy brána jako zbytečná, přitom se mnohonásobně vrátí v podobě zdravých zubů. Se správnou dentální hygienou se lze dožít vysokého věku s vlastními zuby,“ říká dentální hygienistka Jana Křepelková.

Pokud používáte manuální kartáčky, volte ty s měkčími vlákny, které jsou mnohem šetrnější k Vašim dásním. Co se týká samotné techniky, v první řadě by čistění zubů nemělo být chaotické, ale mělo by mít svůj řád. Pro pocit perfektně vyčištěných zubů využijte služeb sonických zubních kartáčku, které můžete používat každodenně, nebo je kombinovat s těmi manuálními. Kompletní péči o Vaše zuby zajistí elektrické kartáčky Philips Sonicare, jenž fungují na unikátní sonické technologii, která kromě jiných benefitů splňuje i kritéria pro obnovu zanícených tkání a jejich zpevnění. Tato technologie díky vysokofrekvenčnímu stírání efektivně odstraňuje zubní plak až s 31 tisíci stěry za minutu.

Vytvořená dynamická vlna proniká do těžko dostupných mezizubních prostor, kde ničí škodlivé bakterie. Nezapomeňte, že i když sonický kartáček udělá z větší části práci za Vás, musíte ho správně vést. Kartáček polohujte tak, aby vlákna směřovala pod dáseň v úhlu 45° a každou plochu zubu čistěte alespoň 2 sekundy.

Pokud Vás na počítání moc neužije, volte kartáčky se zabudovanými funkcemi 2 minutového časovače Smartimer, s kterým budete pokaždé v obraze, kdy máte zuby stoprocentně vyčištěné. Navíc druhý zabudovaný časovač QuadPacer upozorní na uplynutí čtvrtiny doby čištění. Tedy Vaše čištění celých úst si můžete lépe rozvrhnout. Oba tito pomocníci Smartimer a QuadPacer jsou zabudovaní v každém zubním kartáčku Philips Sonicare.

Dosáhněte pocitu opravdu čistých zubů

Příčinou zubních kazů jsou bakterie obsažené v zubním plaku. Protože zubní plak nečistíme dostatečně a pravidelně z mezizubních prostor či krčkové oblasti, vznikají zde bakterie, které mění cukry na kyseliny, jenž odvápňují sklovinu – a tím nám vzniká kaz. Proto používejte zubní pasty a ústní vody, které v sobě obsahují fluoridy s optimální koncentrací 900 ppm, jenž zubní sklovinu efektivně posílí.

Rozhodně nezapomínejte ani na mezizubní prostory, kde se kvůli méně přístupným podmínkám zpravidla hromadí zbytky z jídel. Tuto práci spolehlivě odvede přístroj Philips Sonicare AirFloss Ultra, který zjednoduší a zefektivní Vaši každodenní mezizubní hygienu. Tento unikátní pomocník dosáhne na místa, na která je Váš kartáček krátký. Philips Sonicare AirFloss Ultra naplňte vodou či kvalitní ústní vodou a nasměřujte ústí trysky do mezizubního prostoru. Vstřik směsi vzduchu a mikrokapiček ústní vody rozruší zubní plak v místech, kam se zubní kartáček obtížněji dostane.

Péče o mezizubní prostory s Philips Sonicare AirFloss Ultra trvá pouhých 60 vteřin, tedy jej velmi pohodlně zařadíte do svého každodenního hygienického návyku. Pokud přesto trpíte problémy, jako jsou zubní kazy či krvácení dásní apod., navštivte odborné pracoviště dentální hygieny, kde projdete vstupním vyšetřením, zda trpíte zánětem dásní či parodontitidou a v jakém rozsahu a vysvětlí Vám, proč k Vašim problémům dochází a jak jim účinně zabránit.

Na základě výsledků Vám přinesou řešení v závislosti na stavu a stupni Vašeho onemocnění. Dále se nebojte svůj zářivý úsměv podpořit. Ženy mohou zvolit výraznou barvu rtěnky a muži např. zajímavý sestřih vousů. V každém případě platí, že krásný úsměv je výhra nejen v profesním, ale i osobním životě. Takže neschovávejte své zuby za úsměv Mony Lisy a využijte jej zcela naplno!

ZDROJ: PR článek společnosti Philips Česká republika s.r.o.