24. ročník Konference Izolace 2023

Už za týden proběhne další ročník odborné česko-slovenské konference Izolace 2023. Její téma bylo zvoleno tak, aby reflektovalo nejžhavější potřeby současnosti, pokud jde o střechy.

konference

Redakce radí: kam v únoru za vzděláním a vědomostmi?

Začal nejkratší měsíc v roce, který ani letos nebude přestupný (na bonusový den si musíme počkat do příštího roku), což ovšem neznamená, že nás vezmou zkrátka i pořadatelé akcí, konferencí, tiskovek či přednášek. Ošizeni nepochybně nebudeme ani na pestrém výběru témat a pokrácen nebude ani čas jednotlivých happeningů. Ale už konec s variacemi na téma “krátké” a pojďme se podívat, co nás v tomto měsíci čeká!

Vladimir 518

Vladimir 518 podebatuje o poválečné architektuře v Plzni

Závěrečný díl série o architektuře let 1948–1989, kterou připravil plzeňský spolek Pěstuj prostor, se uskuteční v pátek 16. prosince od 17:30 hodin v Šafránkově pavilonu LF UK v Plzni. Pozvání přijal rapper, vizuální umělec a znalec architektury Vladimir 518, který se v přednášce zaměří na československou „architekturu 58–89“.

Konfliktní dům? UMPRUM na Výstavě soudobé kultury v Brně

Konfliktní dům? Výstava připomene experimentální stavbu z 20. let

Konfliktní dům? UMPRUM na Výstavě soudobé kultury v Brně je výstava v Galerii UM, jež představuje jednu ukázku z těchto prezentačních aktivit. Přitom poukazuje nejenom na dobovou událost, pro níž v roce 1928 speciálně navrhl Pavel Janák vzorový dům, ale i na vnitřní ideovou krizi, ve které se škola od poloviny dvacátých let nacházela.

Městské lázně v Plzni

Debata spolku Pěstuj prostor se zaměří na transformaci chátrajících plzeňských lázní

V rámci dlouhodobé přednáškové série Transformace města, kterou pořádá plzeňský spolek Pěstuj prostor, se ve čtvrtek 8. prosince od 18 hodin v Moving station v Plzni uskuteční veřejná debata, během které budou známí odborníci diskutovat o budoucnosti budovy městských lázní v Plzni a o záměru adaptovat ji pro potřeby Západočeské galerie a dalších institucí.

Dialogy

O prostorech k setkávání budou debatovat Adam Gebrian a nizozemský inovátor Kamiel Klaasse

Spolek KRUH uzavírá dvouletý cyklus přednášek s názvem Dialogy, a to prosincovým setkáním dvou významných osobností oboru architektury. Kamiel Klaasse – nizozemský architekt a zakladatel studia NL Architects, si k rozhovoru vybral českého propagátora architektury Adama Gebriana. Debata se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince od 19:30 v Centru architektury a městského plánování – CAMP.

Konference

Redakce radí: kam v prosinci za vzděláním a vědomostmi

Konec roku se neúprosně blíží a s ním i Mikuláš, Štědrý den a samozřejmě spousta sněhu a mrazů (které nás navštívily už v listopadu, abychom se nezapomněli připravit). Spolu se sněhem a mrazy samozřejmě ustane i většina prací na hrubých stavbách. Jak to ale bude se vzdělávacími akcemi? Bude kam v prosinci vyrazit?

Tracing Spaces

Brněnská výstava se zaměří na fenomén panevropských dopravních koridorů

Prostor pro angažovanou architekturu, pod Fakultou architektury VUT v Brně, otevře 24. 11. výstavu rakouského kolektivu Tracing Spaces „Zastavit a jet. Uzly transformace a přechodu“ [Stop and Go. Nodes of Transformation and Transition]. Zkoumá postsocialistické změny v uzlech nadnárodní mobility a migrace podél panevropských dopravních koridorů v trojúhelníku tvořeném Vídní, Tallinnem a bulharsko-tureckou hranicí.