Konference

Redakce radí: kam v červnu za vzděláním a vědomostmi?

Čeká nás poslední měsíc před začátkem letních prázdnin – a s tím spojeným časem dovolených. Přestože je venku nyní povětšinou krásné počasí, rozhodně to neznamená, že by byl konec vzdělávacím akcím! Stejně jako se stále ještě učí žáci, probíhají i semináře, konference, přednášky a další akce pro stavebníky.

Konference

Redakce radí: kam v květnu za vzděláním a vědomostmi?

Počasí již konečně začíná vypadat, že samo pochopilo, že přichází jaro – a na jaře má být teplo. I když, podobně jako v předchozích letech, jdeme z extrému do extrému a ještě nedávno na horách sněžilo, nyní nejsou teploty nad 15 °C (prakticky až ke 20 °C) ničím výjimečným. Počasí však samozřejmě nestojí v cestě vzdělání, ba právě naopak!

Iwan Baan: Prague Diary

Iwan Baan v Praze: Světoznámý fotograf architektury přiváží výstavu o stověžaté matičce

Holanďan Iwan Baan patří v současnosti k nejvyhledávanějším fotografům architektury. Za více než dvacet let své kariéry vytvořil nevídané portfolio. Vyhledávají ho hvězdní architekti, on sám se však vnímá jako dokumentarista a více než stavby samotné ho zajímá, jakým způsobem domy fungují, když je začnou používat lidé.

Obchodní centrum Lucerne

Švýcarský minimalista v Praze. Architekt Roger Diener vystoupí v kině Světozor

V rámci cyklu přednášek o architektuře s názvem Konečně!, pořádaného spolkem Kruh, přijede do Prahy významný švýcarský architekt Roger Diener. Práce jeho ateliéru Diener & Diener Architekten se vyznačuje minimalistickým a nadčasovým přístupem. Přednáška s název Od města k detailu se uskuteční ve čtvrtek 4. května od 19:30 ve velkém sále kina Světozor.

Solární panely

Pěstuj prostor: Přednáška nastíní chytrá řešení pro oblasti energetiky a životního prostředí

V pořadí již třetí díl jarní přednáškové a diskusní série „Chytré město“, kterou pro zájemce z řad široké veřejnosti připravil spolek Pěstuj prostor, se bude věnovat inovativním projektům v oblasti energetiky a životního prostředí. Přednáška s následnou diskusí se uskuteční 26. dubna od 18 hodin v kreativní zóně DEPO2015 v Presslově ulici v Plzni.

Canon na veletrhu představí menu pro reklamní grafiku i interiéry

Nejnovější tiskařské technologie nejen pro odborníky na reklamu, ale třeba i interiérové designéry čekají na veletrhu Reklama Polygraf Obaly, který se koná 25.-27. dubna na výstavišti v Letňanech. Přijměte pozvání od společnosti Canon a využijte možnosti vstupu zdarma.

Dílo Le Corbusiera

Modely, obrazy i přednášky. Výstava připomene legendárního Le Corbusiera

Unikátní kolekce více než 150 modelů staveb legendárního architekta Le Corbusiera se představí na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Doplní je výstava fotografií, komentované prohlídky a dva přednáškové večery. Vernisáž proběhne v úterý 18. dubna od 18 hodin. Výstava potrvá do 28. 4. 2023.

Na prestižním veletrhu Bau 2023 společnost Hörmann určitě nepřehlédnete

Po více než čtyřech letech se v termínu 17. – 22. 4. 2023 otevřou v německém Mnichově brány tradičního stavebního veletrhu Bau 2023, který patří k největším přehlídkám stavebního segmentu v celé Evropě. Mezi vystavujícími nebude pochopitelně chybět ani koncern Hörmann, přední světový výrobce dveří, vrat a logistických technologií.

Nábřeží řeky Loučné, Litomyšl, Rusina Frei Architekti

Pojďme dělat město (nebo ves). Každý, kdo chce funkční veřejný prostor, míří do Litomyšle

Litomyšl v květnu přivítá konferenci v rámci iniciativy Pojďme dělat město (nebo ves). Další ročník úspěšné akce, která se opakovaně koná od roku 2017, cílí primárně na malá a střední města, především na jejich starosty, radní a úředníky, dále pak architekty, studenty architektury a další zájemce z řad aktivní veřejnosti.

Den architektury - Konstrukce Pragovka

Den architektury odhalil letošní téma. Zaměří se na výjimečné konstrukce

Festival Den architektury, který se v letošním roce uskuteční mezi 29. zářím až 5. říjnem, opět pozve na stovky akcí po celé České republice i na Slovensku. Pro letošní 13. ročník si pořadatelé zvolili motto Objev konstrukce! a v programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení nejen s ohledem na vzhled staveb, a to jak v historické architektuře a v architektuře 19. století a jejího industriálního odkazu, tak staveb 20.–21. století.