Projekty Europolisu na Rohanském ostrově sbírají mezinárodní ocenění

Projekty Europolisu na Rohanském ostrově sbírají mezinárodní ocenění

Europolis znovu potvrdil svoje výsadní postavení při importu architektury nejvyšší kvality do Prahy. Další z oceněných budov v portfoliu Europolisu je budova Amazon Court na Rohanském ostrově, která je v současné době ve výstavbě. Budova se stala vítězem mezinárodní soutěže Budova budoucnosti MIPIM Architectural Review 2008 v kategorii kancelářské budovy.

Soutěž organizuje magazín Architectural Review ve spolupráci s největším evropským veletrhem nemovitostí MIPIM. O cenu se tradičně ucházejí projekty z celého světa. Porota posuzuje  přínos projektu pro své okolí, a to v rámci urbanistického designu a jeho humanistického pojetí, a také vlastnosti stavby zejména v kontextu zvýšení produktivity práce jako důsledek přívětivého pracovního prostředí. V minulých letech získaly v stejné kategorii toto ocenění například Al Sharq Office Complex v Bahrajnu či Savings Bank ‘Middelfart’ v Dánsku.

Ocenění budovy Amazon Court přináší mezinárodní uznání ještě před jejím dokončením, které je plánované na druhou polovinu roku 2009. „Amazon Court je již druhou budovou v Praze, která vítězstvím v této soutěži přispěla k renomé hlavního města. Tou první byla v roce 2003 opět budova projektu River City Prague, Danube House,” komentuje ocenění Petr Urbánek, jednatel společnosti Europolis Real Estate Asset Management. „Důraz na kvalitní design se potvrzuje nejen obchodním úspěchem našich projektů, ale i seznamem prestižních mezinárodních ocenění. V případě projektů Europolisu v Praze začíná být tento seznam pořádně dlouhý,” dodává Petr Urbánek.

Vybraná ocenění:

Danube House

–  Budova budoucnosti MIPIM Architectural Review 2003 v kategorii kancelářské budovy
–  Best of Realty – 1. cena v kategorii “Nové administrativní projekty“, 2003
–  AWARDS FOR EXCELLENCE, Urban Land Institute (ULI), 2005
–  Nejlepší kancelářská výstavba, CZ Construction Journal Award, 2003
–  TOP INVEST, 2003

Nile House

–  Best of Realty – 1. cena v kategorii “Nové administrativní projekty“, 2005
–  Nejlepší kancelářská výstavba, Construction & Investment Journal Awards 2005
–  CEE Building Design of the Year 2005“ soutěže Central & Eastern European Real Estate Quality Awards, 2005
–  TOP INVEST, 2006

Amazon Court je třetí kancelářská budova v projektu River City Prague společnosti Europolis. Hlavním architektem budovy je dánské studio Schmidt-Hammer-Lassen (SHL). Budovu, která nabídne necelých 20 000 m2 kancelářských ploch, staví společnost Metrostav.

Projekt River City Prague tak znovu potvrzuje nastavení těch nejvyšších ambicí pro další zástavbu a rozvoj území Rohanského ostrova. Europolis se rovněž účastní právě probíhajícího výběrového řízení na zástavbu západního okraje Rohanského ostrova.

Europolis se v současné době účastní výběrového řízení na prodej pozemků ve východní části Rohanského ostrova. Návrh urbanistického konceptu navazuje na existující uliční síť v karlínské části a reaguje na křivku řeky Vltavy. Nabízí celou škálu různých typů veřejných prostor jako jsou ulice, parky, promenády a náměstí. Cílem je vytvořit novou a velmi současnou čtvrť, která nebude narušovat genius loci Prahy a okolních čtvrtí.

Zdroj: Europolis Real Estate Asset Management s.r.o.

RubrikySoutěže