Alison Brooks

November Talks 2021: Svou práci přiblíží oceňovaná Alison Brooks

V rámci přednáškového cyklu November Talks vystoupí v pondělí 6. prosince na Fakultě architektury ČVUT mezinárodně proslulá architektka Alison Brooks, která jako jediný britský architekt obdržela všechny tři ze tří nejprestižnějších architektonických ocenění této profese: RIBA Stirling Prize, Manser Medal a Stephen Lawrence Prize.

Původem Kanaďanka vystudovala architekturu na univerzitě v Ontariu. V roce 1988 odešla do Velké Británie, kde spolupracovala s architektem Ronem Aradem. Vlastní praxi Alison Brooks Architects založila v roce 1996. Její tvorba zahrnuje urbanistické projekty, stavby pro bydlení nebo veřejné stavby pro vzdělání a kulturu. Za všechny lze zmínit realizace jako je revitalizace bytového domu v londýnské čtvrti Kilburn, pavilon The Smile na londýnské výstavě nebo konverze rodinného domu z 19. století Lens House.

Přednáška se uskuteční v pondělí 6. prosince od 18:00 do 19:30 v přednáškové síni 155 Gočár na Fakultě architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6. Přednáška se koná v anglickém jazyce a je určena široké veřejnosti. Vstup je volný, přístup bezbariérový. Program bude také vysílán na YouTube kanálu. Od 17.30 hodin bude připraven welcome drink spojený s neformálním setkáním s přednášejícími.

Sérii přednášek s názvem November Talks podporuje od roku 2006 nadace Sto Foundation na evropských školách architektury. Letos se koná také v Londýně, Paříži, Benátkách, Stuttgartu a Štýrském Hradci. Letos se na Fakultě architektury ČVUT uskutečnily již dvě přednášky, celou sérii uzavře v pondělí 29. listopadu architekt Matthew Carmona z Bartlett School of Planning na University College London, kde vyučuje městské plánování a urbanismus. Jeho výzkum se zaměřuje na správu městského designu a veřejného prostoru.

red