Důsledná izolace – snížení nákladů na vytápění s puren® Plus

Rychlé, bezpečné, účinné.

Praktický příklad z Hechingenu ukazuje, proč se renovace střech stále vyplatí i v krátkodobém horizontu.
S promyšlenou koncepcí renovace, zkušenými pokrývači nebo tesaři a účinnými izolačními materiály, jako jsou vysoce účinné desky z tvrdé PIR pěny od společnosti puren, lze střechu energeticky optimalizovat během několika málo dní. Například v případě rodinného domu v Hechingenu byla polovina střechy kompletně izolována a chráněna před povětrnostními vlivy již na konci prvního dne.

Zdroj: Puren

Nejprve zruční řemeslníci odstranili stávající střešní krytinu a nosné latě. Poté byla po částech nad krokvemi rozvinuta modrá parotěsná vrstva a konvekční zábrana puren® DB blau. Pro vzduchotěsné spojení překrývajících se fólií jsou v oblasti spár opatřeny systémem „lepidlo na lepidlo“. Současně střechaři připevnili nosníky k okapu a poté položili desky puren Plus o tloušťce 140 mm. Izolační desky, které jsou po celém obvodu opatřeny perem a drážkou, jsou nahoře laminovány difuzně otevřenou podstřešní fólií Diffucell.

Zdroj: Puren

Celá střecha tak byla za pouhé dva dny nejen kompletně zateplena. Kromě rychlé a bezpečné aplikace desek puren Plus se majitel domu může okamžitě těšit také z citelných úspor energie.

Komerční informace; zdroj: puren s.r.o.