asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Novinka v oblasti vytápění - energeticky úsporný radiátor X-CONTROL

08.05.2014

Na veletrhu Aqua-Therm Praha prezentovala společnost KORADO novinku - energeticky úsporný radiátor RADIK X-CONTROL. Jedná se o těleso s unikátní patentovanou technologií řízeného zatékání.

K hlavním výhodám otopného tělesa X-CONTROL patří úspora až 15% průměrných ročních nákladů na vytápění, rychlejší náběh a také zvýšený podíl sálavé složky tepla. Radiátory X-CONTROL se od běžných radiátorů liší pozměněnými garniturami propojujícími přední a zadní desku, což umožňuje plné uzavření průtoku otopné vody zadní deskou. Plný výkon tělesa při zatékání do obou desek je totiž potřebný pouze 3 až 5 týdnů v roce.

Měření potvrdilo, že vzhledem ke zvýšenému podílu sálání z čelní desky nepoklesne výkon tělesa při vypnutí zatékání do zadní desky na polovinu, ale na 73%. Díky možnosti řídit zatékání pomocí rozdělovacího ventilu získalo těleso X-CONTROL dvě výkonové hranice – 100% a 73%, přičemž výkon radiátoru do hranice 73% pokrývá až 87% délky topné sezóny. X-CONTROL bude dostupný od května 2014 v designové verzi PLAN s hladkou čelní deskou i ve standardním profilovaném provedení.

www.korado.cz

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Saša
Tak už jsou na trhu. Poprvé jsem o nich slyšel již v roce 2013. Mám doma staré RadikVK, které chci vyměnit za nové. Právě uvažuji o X-CONTROL, je to také typ Radik.
Odpovědět | 16.07.2014, 11:15

Další z Jaga Media