Zateplení bytového domu

Zateplení – úsporné, komfortní a hezké

Tajemství tepelné pohody spočívá ve správně volených materiálech. Zateplovací systém stabilizuje vnitřní pokojovou teplotu v létě i zimě, a navíc ohřátím vnitřních obvodových stěn výrazně redukuje tzv. konvekci, tedy silnější proudění vzduchu vlivem studených zdí uvnitř místnosti. Současně tak dochází k vyrovnávání pokojové teploty vzduchu a teploty povrchu stěn a jejich rozdíl by neměl být větší než 3°C.

Zejména u novostaveb je důležité, aby tepelná izolace dokázala účinně regulovat také vlhkost vzduchu v místnosti, která má být v ideálním rozpětí 40–60 %. V tomto pásmu se totiž jedná o vyvážené mikroklima, přičemž skutečností zůstává, že nejvíce vlhkosti vyprodukuje sám člověk (čtyřčlenná rodina vyprodukuje denně až 4 l vodních par).

Na kvalitní systém zateplení se ovšem musí pohlížet také z ryze ekonomického pohledu. Špatná izolace domu propouští unikající teplo a vyžaduje proto intenzivnější vytápění. Se zateplovacím systémem ETICS klesají náklady na topení v zimních měsících až o 50 %. Stejně je tomu i v případě chlazení v době tropických veder – na vychlazení místnosti je potřeba dokonce ještě větší množství energie. I zde proto sehrává izolant na fasádě zásadní roli.

Zateplovací systém Baumit open
Zateplovací systém Baumit open |

Ale ani ekonomikou benefity kvalitního zateplovacího systému nekončí, protože jejich použití umožňuje takřka neomezený prostor pro kreativní ztvárnění vnějšího vzhledu fasády a to nejen barevně, ale i strukturou povrchu.

www.baumit.cz