Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

V létě je nejvhodnější čas na zateplení domu

V létě je nejvhodnější čas na zateplení domu

Léto je nejvhodnějším obdobím pro údržbu rodinného domu a revizi možností pro úspory z celoročního chodu domácnosti. Velké rezervy se nabízí ve vytápění, na kterém domácnosti velmi často utrácejí zbytečně právě nedostatečnému zateplení domu.


Značná část tepla uniká stropem, aniž by si to majitelé domů uvědomovali. Může tak docházet až k 30% úniku. Novým velmi efektivním trendem v zateplování se tak postupně stává právě izolace stropu. Jeho dodatečné zateplení je poměrně levné ve srovnání s výměnou oken a izolací fasády. Při investici od 30 do 60 tisíc korun, je možné dosáhnout značných úspor a návratnosti od 4 do 6 let.

Oblíbeným materiálem pro zateplování se díky kvalitě a rychlé aplikaci stále více stává foukaná minerální izolace MAGMARELAX. Zateplování pomocí MAGMARELAXu je hotové během 3-5 hodin, aniž byste museli vystěhovat prostor nebo nějak výrazně narušovat chod svojí domácnosti. Pro nafoukání izolace stačí totiž několik otvorů. Je možné ji foukat také na otevřené plochy. Dalšími žádanými vlastnostmi této izolace je nehořlavost a odolnost proti plísním a vlhkosti. Foukaná technologie zaručí, že se izolační materiál dostane opravdu všude a dokáže vyplnit všechny mezery či skuliny.

Výhradním dodavatelem systému foukané kamenné vlny MAGMARELAX je společnost IP Izolace Polná, která se specializuje na úsporu energií a izolace.

„Posláním naší firmy je šetřit energii a tím i peníze našich zákazníkům. Kromě technického poradenství o zateplování, jim také rádi poradíme, jak postupovat, aby získali podporu z právě probíhajícího dotačního programu Zelená úsporám. Na našich stránkách www.dotaceprodum.cz, připravujeme speciální aplikaci – kalkulátor který bude nápomocen pro výpočet možné dotace, a jenž je zde nyní ve zkušebním provozu,“ říká Ing. Radim Vaněk, jednatel společnosti IP Izolace Polná.

Vyberte si izolaci a zjistěte její cenu v „Samoobsluze zateplení“

 „Samoobsluha zateplení“ je jednoduchý nástroj, se kterým každý může pomocí několika kroků zjistit, jaká izolace je pro ně vhodná, jak ušetřit a jak vysokou investici si izolace vyžádá. Samoobsluha je k dispozici na stránkách www.ippolna.cz.