Partneři sekce:

Přírodní foukaná izolace Climatizer Plus přináší teplo i chlad

Přírodní foukaná izolace Climatizer Plus přináší teplo i chlad

Foukaná tepelná izolace Climatizer Plus z celulózových vláken je vyráběna metodou recyklace starého novinového papíru. Na celulózové vlákno se při vysokých teplotách natavují další přísady. Technologie natavování probíhá u jediného výrobce, firmy Ciur. Ekologické a zdravotně nezávadné přísady zajišťují odolnost izolace proti požáru, hnilobě, hlodavcům a hmyzu. Při rekonstrukcích je možné ve většině případů izolaci do konstrukce doplnit bez nutnosti jejího rozebrání.

Izolace se transportuje v suchém stavu pomocí strojního zařízení a hadic z automobilu přímo do konstrukce. Hodnota součinitele tepelné vodivosti dosahuje λD = 0,038 W/(m. K). Velmi zajímavá je také hodnota měrné tepelné kapacity celulózové izolace – ta je ve srovnání s běžnými izolanty více než dvojnásobná – cd = 1919 až 2142 J/kg.K!

Znamená to, že vrstva Climatizeru Plus funguje tak, že vydrží nahřívání přímým sluncem zhruba 7 hodin, tuto energii akumuluje a nepropustí tak teplo na druhou stranu do interiéru. Naakumulované teplo po změně okolností pak vypouští tam, odkud přišlo. V parném létě se tedy obejdete bez dodatečného chlazení. Stejně tak to platí u celulózové izolace i opačně: schopnost zadržet teplo a nepropustit jej ven v zimních měsících je podobná a také nemá konkurenci. Zateplení půdního prostoru, resp. stropu obytného prostoru či podlahy půdy, tak může znamenat až 35% úspory nákladů na vytápění.

Způsob aplikace

Aplikace foukáním umožňuje izolovat beze spár a řešení i komplikovaných a těžko dostupných míst. Nevznikají odřezky a jiný odpad. Technologie zajišťuje rychlou práci a snadný přesun hmot. Celá procedura trvá 1 až 3 hodiny podle náročnosti izolovaného prostoru. Cena práce je obsažena v ceně izolace.

Více informací na www.vseproizolace.cz

RubrikyZatepleníŠtítky