Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Ekologická minerální vlna sbírá další ocenění

Ekologická minerální vlna sbírá další ocenění

Minerální izolace s ECOSE® Technology společnosti Knauf Insulation si připisuje další mimořádné úspěchy, a to hned dvěma oceněními: 13. dubna 2010, získala ocenění „Zlatá medaile IBF 2010“ na slavnostním vyhlášení soutěže o nejlepší produkty, která je součástí Mezinárodního stavebního veletrhu IBF Brno. Nová generace minerální izolace zároveň získala tento měsíc zlatý certifikát kvality vnitřního ovzduší Eurofins, a společnost Knauf Insulation se tak stala vůbec prvním držitelem tohoto prestižního ocenění na světě.

Zlatá medaile IBF
Soutěž Zlatá medaile IBF o nejlepší exponáty je tradičně vyhlašována v rámci doprovodného programu při Mezinárodním stavebním veletrhu IBF generálním ředitelem společnosti Veletrhy Brno a.s. U každého produktu bylo hodnoceno několik hledisek a parametrů jako originalita a novost řešení výrobku, technické parametry, energetická účinnost, vliv na životní prostředí, kvalita použitých materiálů a komponentů, možnost recyklace po uplynutí životnosti, stupeň automatizace provozu a dodržení legislativy před uvedením na trh. Nová generace minerální izolace vyráběná technologií ECOSE® Technology se stala vítězem.

Eurofins Gold

Zlatý certifikát kvality vnitřního ovzduší vydává společnost Eurofins, která je vedoucí mezinárodní skupinou laboratoří zajišťující širokou škálu bio-analytických testů, analytických testů v oblasti životního prostředí a poskytující služby potravinářskému a farmaceutickému průmyslu. Certifikační proces vychází z neustálého testování a auditů, proto ukazuje nejen stávající stav, ale poskytuje též záruku do budoucnosti, neboť certifikovaná společnost prochází průběžným testovacím a auditním programem.  Nová řada výrobků z minerální vlny s ECOSE® Technology splnila veškeré požadavky pro udělení zlatého certifikátu Eurofins pro kvalitu vnitřního ovzduší, a proto byla uznána jako prvotřídní materiál splňující limity emisí volatilních organických sloučenin ve vnitřním ovzduší.

Minerální vlna s ECOSE® Technology
Produktová řada minerálních izolací s ECOSE® Technology s typicky přirozeně hnědou barvou se již na českém trhu dobře „zabydlela“, proto asi již není nutné ji zdlouhavě představovat. Kromě toho, že využívá přírodního pojiva z obnovitelných materiálů bez obsahu formaldehydu, fenolů a akrylátů, je vhodné zdůraznit, že prokazatelně přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí budov. Zajímavou informací je také to, že oproti tradičním pojivům zanechává o 70 procent menší uhlíkovou stopu. Nejen díky tomu je minerální vlna od Knauf Insulation šetrnější k životnímu prostředí.

S trendem zvyšování energetické účinnosti budov a vyšším využíváním izolačních materiálů bude nutné uspokojit poptávku po produktech, které budou zaručovat maximální kvalitu vnitřního ovzduší. Tento aspekt splňuje řada minerálních izolací s ECOSE® Technology již nyní, což bylo potvrzeno Zlatým certifikátem Eurofins Gold za kvalitu vnitřního ovzduší. Tento certifikát spojuje kritéria povinných i dobrovolných norem produktů v jediné důvěryhodné značce, čímž poskytuje zákazníkům i výrobcům jednotný pohled na daný výrobek z hlediska požadavků na kvalitu vnitřního ovzduší.

Přehled dosud získaných ocenění či certifikátů:
Společnost Knauf Insulation dosud obdržela za svoji produktovou řadu minerální izolace s ECOSE®  Technology již několik významných ocenění. V České republice to byla kromě čestného uznání v soutěži Zlatá taška i respektovaná Inovace roku 2009, cena Výrobek roku 2009 na mezinárodní konferenci Global Insulation 2009 v Praze a dále bronzová medaile v soutěži Stavební výrobek a technologie roku 2009. Z nizozemského Rotterdamu si odvezla cenu Dubo Award 2009. Nově se k těmto oceněním připojuje na úrovni České republiky Zlatá medaile IBF 2010 a mezinárodně je to prestižní zlatý certifikát Eurofins Gold za kvalitu vnitřního ovzduší, díky němuž se Knauf Insulation stala vůbec prvním držitelem tohoto ocenění na světě.

Zdroj: Knauf Insulation