ZAPA SLIM je řešení pro každou podlahu.

V současné době je stavební praxe taková, že investor hledá rychlé, kvalitní a cenově dostupné řešení, a to platí i pro lité podlahy.

Zdlouhavé zhutňování a hlídání rovinatosti betonových mazanin v minulosti dnes již nahradily výrazně jednodušší, přesnější a finančně výhodnější varianty. Jedno z moderních řešení je využití cementového litého potěru ZAPA SLIM, o kterém jsme psali již v minulosti, ale informací a příkladů z praxe není nikdy dost.

Použití cementového litého potěru přináší zákazníkům hlavně tyto výhody:

Rychlost

Tekutost ZAPA SLIM umožňuje rychlou pokládku, denně lze takto realizovat až 1000 m2 podlahy. Podlaha je pochozí po 1-2 dnech, po 5 dnech je možné podlahu lehce zatížit, po 7 dnech je možné potěr pozvolna vysoušet.

Jeho vysychání je podstatně rychlejší než u anhydritových potěrů. ZAPA SLIM je dovezený hotový autodomíchávačem a přečerpán čerpadlem, není nutné řešit připojení vody, elektřinu, silo, případně návoz palet, montáž výztuže atd.

Zdroj: ZAPA beton

Tekutost

ZAPA SLIM dokonale obteče trubky podlahového topení, výsledkem je stejnorodá struktura obsahující minimum vzduchových pórů zajišťující dokonalé vedení tepla.

Zdroj: ZAPA beton

Kompatibilita

Předností cementového litého potěru je i jeho dobrá kompatibilita s dalšími materiály, které se při skládání podlah používají. Především nejrůznější lepidla, stěrky nebo další nátěry. ZAPA SLIM se proto ideálně hodí pod dlažbu.

ZAPA SLIM je určen pro použití ve vnitřních prostorách a není vhodný pro venkovní použití, nebo do prostor cyklicky namáhaných mrazem.

Zdroj: ZAPA beton

V současné době se například dokončuje výstavba nové budovy nemocnice následné péče v Moravské Třebové.

Naše firma je dodavatelem všech betonových směsí na tuto stavbu, která začala již v roce 2020 a dokončena bude do konce tohoto roku. Celkem bylo na tuto stavbu zatím dodáno 4 500 m3 betonů.

Zdroj: ZAPA beton

Je to právě cementový litý potěr ZAPA SLIM, který bude uložen do všech místností, chodeb a hal v celém objektu. Předpokládaný objem materiálu je zhruba 520 m3.

Další stavbou, která se v těchto dnech dokončuje a kde byly použity cementové lité potěry ZAPA SLIM, je SILO II ve Zlíně firmy NWT.

 Tato sedmipatrová budova bude nabízet podzemní parkování a moderní kancelářské prostory na Třídě Tomáše Bati ve Zlíně. Betonáže začínaly koncem roku 2020 a v současné době se dokončují finální povrchy jednotlivých pater.

Pro veškeré kancelářské prostory použil investor cementový litý potěr ZAPA SLIM. Přes 420 m3 tohoto materiálu uložila realizační firma během listopadu. I přes značnou vzdálenost od čerpadla k místu ukládky se podařilo vždy bez problémů dopravit tekutou směs pomocí stacionárního šnekového čerpadla.

Veškerý materiál na podlahy dodávala betonárna ve Slušovicích, která jako jediná nabízí zákazníkům obě varianty pro řešení podlah a to cementový litý potěr ZAPA SLIM, ale i anhydrit ZAPA ANHYSCREED. Po vyschnutí a přebroušení se již v těchto dnech aplikuje finální vrstva.

ZAPA SLIM je tak již plnohodnotný člen speciálních produktů od společnosti ZAPA beton a.s., který přináší zákazníkům spoustu výhod.

ZDROJ: PR článek společnosti ZAPA beton a.s.