Zdicí pěna s novou barvou a lepšími vlastnostmi
Galerie(3)

Zdicí pěna s novou barvou a lepšími vlastnostmi

Partneři sekce:

Velmi žádaná zdicí pěna POROTHERM DRYFIX, která se používá při stavbě z broušených cihel POROTHERM Profi, vstupuje na trh v inovované podobě a s lepšími vlastnostmi. Nyní ji lze uplatnit i při výstavbě zdiva v suterénu. Vylepšenou pěnu poznají stavebníci na první pohled. Místo původní bílé totiž nově získala barvu terakoty.

S pomocí zdicí pěny POROTHERM DRYFIX lze zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domu na už hotové základové desce do týdne. Ve srovnání s klasickým zděním nahradí jediná dóza s touto speciální pěnou 3 a půl kolečka malty. Zdít lze i v zimě, a to až do -5°C.
 
Přestože i v původním provedení pěna vynikala svojí kvalitou, nyní se její statické vlastnosti ještě zlepšily, takže technologii lze použít i na výstavbu zdiva v suterénu. Současně také došlo k prodloužení expirační doby dóz s pěnou z devíti na 18 měsíců. Díky nové konstrukci ventilu je možné nyní skladovat dózy nejen ve svislé, ale také ve vodorovné poloze.

Pěna se používá při výstavbě z broušených cihel POROTHERM Profi. K hlavním výhodám tohoto typu zdiva patří ložná spára v tloušťce maximálně do 1 mm. Samotné zdění je velmi jednoduché. Pěnu stačí pouze na cihly nanést ve dvou pruzích, na nenosné příčky pak v jediném pruhu.

Výstavba moderní technologií POROTHERM Profi DRYFIX System představuje v současnosti nejrychlejší a nejúspornější technologii zdění z cihel a zájem o ni neustále roste. Jedna dóza pěny o objemu 0,75 l nahradí při zdění 210 litrů hotové malty. Pro vlastní zdění stačí pouze dózu s pěnou protřepat a nasadit na aplikační pistoli.

Dózy s pěnou POROTHERM DRYFIX jsou k dispozici zdarma v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel POROTHERM Profi. Zájemci je mohou zakoupit i samostatně.

Více informací na
www.porotherm.cz