V Kryrech se budou opět vyrábět cihly
Galerie(4)

V Kryrech se budou opět vyrábět cihly

Partneři sekce:

Cihelnu v Kryrech, kde byla v roce 2009 zastavena výroba, koupil tuzemský výrobce cihelných produktů HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s. Zřizuje zde distribuční sklad pro svůj sortiment a plánuje další investice do výroby cihel. Pro region, kde vládne vysoká nezaměstnanost, je to příznivá zpráva.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s., zakoupila v listopadu 2011 cihelnu v Kryrech (bývalý okres Louny) od firmy Cihelny Kryry, a. s., která ukončila svoji činnost. Doposud měla společnost HELUZ své provozy rozmístěné v jižních a severních Čechách a na jižní Moravě. Koupí cihelny Kryry tak posouvá svoji působnost i směrem do západních Čech.

HELUZ,cihly,nízkoenergetické domyAreál cihelny bude prozatím využívat především jako distribuční sklad. Postupně zde chystá nabídku kompletního sortimentu produktů HELUZ. Zákazníci v regionu zaznamenají snížení cen vyplývající ze snížení nákladů na dopravu – nebude již nutné expedovat zboží ze vzdálených skladů.

Pro region s vysokou nezaměstnaností bylo uzavření cihelny v Kryrech v roce 2009 nepříjemnou událostí. Společnost HELUZ přebrala od 1. ledna 2012 většinu stávajících zaměstnanců cihelny v Kryrech a plánuje vytvořit několik dalších pracovních míst v oblasti prodeje. Připravuje také plány na obnovení výroby cihel.

Sklad v Kryrech je v současné době již v provozu. Vyprodává sortiment cihelny Kryry a zajišťuje objednávky kompletního sortimentu HELUZ vyráběného v libochovické cihelně, například cihelné bloky pro obvodové zdivo nízkoenergetických domů bez zateplení HELUZ Family 44 a HELUZ STI 49, cihly HELUZ STI a PLUS nebo příčkovky a akustické cihly.

HELUZ,cihly,nízkoenergetické domyHELUZ,cihly,nízkoenergetické domy

Více informací získáte na www.heluz.cz.

–>–>