Barevné betony umožňují naplnit vize moderní architektury
Galerie(5)

Barevné betony umožňují naplnit vize moderní architektury

Partneři sekce:

Pro moderní architekturu se stal beton díky svým jedinečným vlastnostem, tvárnosti a pozitivnímu estetickému působení vyhledávaným stavebním materiálem. Díky tomu pohledové betony dnes poskytují architektům a projektantům realizaci různorodých tvarů a naplnění často velmi odvážných představ.
Bez ohledu na velikost a složitost projektu umožňuje vtisknout stavbám svou prostorovou a charakterovou individualitu například COLORCRETE®, který je ideálním východiskem pro barevně řešené pohledové plochy z betonu.

barevný beton, Colorcrete,schodišteJe jedno, zda plánujete velký nebo malý architektonický projekt. Nezáleží na tom, zda stavíte rodinný dům, moderní most, betonovou kuchyň nebo snad sochu. V betonárnách skupiny Českomoravský beton umějí navrhnout a vyrobit barevný beton přesně podle požadavků klientů, přičemž maximálně dbají na výběr nejlepších složek a pigmentů pro zajištění barevné stálosti betonu. Každá konstrukce klade na beton jiné nároky, proto je před betonáží potřebná konzultace s technologem a následné vytvoření optimální receptury betonové směsi a ideálního způsobu betonáže tak, aby byl výsledný povrch pohledové konstrukce perfektní.

Lehce zpracovatelné betony Colorcrete® s obsahem barevných pigmentů jsou navrženy na základě konkrétních požadavků architekta nebo investora, s odpovídajícím probarvením betonu. Umožňují realizovat i ty nejsložitější tvary a detaily pohledových betonových ploch. Na rozdíl od běžného betonu má tento beton optimalizované složení s ohledem na jednoduché zpracování a dobrou zatékavost betonové směsi. Umožňuje vysoký výkon při betonáži a snižuje nároky na hutnění. Při realizaci je kladen vysoký důraz na dosažení nejlepší kvality výsledného povrchu pohledových betonů.

Colorcrete® se na stavbu dopravuje autodomíchávačem. Podle objednávky vám požadovaný typ a množství betonu zavezeme na stavbu, kde jej pomocí mobilních čerpadel na automobilovém podvozku o délce ramene 17 až 58 metrů uložíme na požadované místo do konstrukce.

Závěrem je důležité mít na paměti, že klíčem k naplnění vysněné architektonické vize je úzká spolupráce všech zúčastněných stran na realizaci projektu – tedy zadavatele, architekta, výrobce betonu a realizační firmy. Pouze je nutné dopředu specifikovat, co je pro danou konstrukci a výsledný povrch betonu nejlepší.

Uvedené stavební materiály vyvinula skupina Českomoravský beton člen HeidelbergCement Group, která již přes 20 let působí na trhu stavebních hmot v České republice. V případě zájmu o konkrétní barevné řešení architektonického betonu neváhejte kontaktovat přímo výrobce.

Více informací a kontakty naleznete na www.cmbeton.cz.

barevný beton, Colorcrete,Terasový důmTerasový dům  Praha 5 – Košíře z ateliéru Hnilička Architekti

Na realizaci spodní části vily byl použit černě probarvený beton. Na pozemku kdysi stávala ve svahu vysoko nad ulicí vilka, která neodpovídala představám majitelů. Rozhodli se proto využít prudký svah a vystavět na něm terasový dům se čtyřmi byty. Díky tomuto uspořádání má každý byt vlastní terasovou zahradu.

Dům je rozčleněn na dvě kontrastní části – spodní „sokl“ je zakousnutý do svahu a horní „koruna“ má objem běžného rodinného domu. Spodní těžká část je provedena z černého probarveného pohledového betonu a odkazuje tak na břidlicovou skálu pod domem. Horní část z měděných panelů je lehká a navozuje dojem střechy.

Stavba je ověnčena řadou cen z prestižních architektonických a stavebních soutěží (např. cena v kategorii novostavba Grand Prix architektů 2008, Národní cena za architekturu, 1. cena v kategorii novostavba bytového domu soutěže Nový domov 2008).
Pozn.: Barevné betony byly dodány společností TBG Metrostav.

–>–>