Partneři sekce:
  • SCHELL
  • P.M.H. Invest & Trade s.r.o.

V moderní domácnosti musí vše klapat

V moderní domácnosti musí vše klapat

Každý majitel domu si přeje, aby jeho domácnost byla úsporná. A v dnešní době to platí dvojnásob. To ovšem vyžaduje nejen důkladně zateplenou konstrukci domu, ale i efektivní a správně nastavené vytápění.

Klíčovým bodem k efektivnímu vytápění, jež znamená nízkou spotřebu energie, je optimálně navržená vytápěcí soustava. Jejím základem je zdroj tepla – kotel – odpovídající dané ploše a dispozicím domu. Samozřejmou součástí kotle je vhodný zásobník na teplou vodu. Teplo však musí být po místnostech rovnoměrně rozvedené, což je úlohou vytápěcí soustavy. Řešení myslící na budoucnost obsahují i alternativní zdroj energie v podobě solárního systému nebo větrání se zpětným ziskem tepla (tzv. rekuperace). Všechna tato moderní zařízení by však nebyla nic platná, pokud by navzájem nekomunikovala a netvořila jeden fungující organismus.

Systémový dům Wolf

Systémový dům Wolf

Úspora i pohodlí
Časy, kdy jsme se při sáhnutí na radiátor mohli spálit, jsou už dávno za námi. Dnešní stavby dokáže vytopit i nízkoteplotní systém, který pracuje s topnou vodou zahřátou na pouhých 30 až 40 °C. Výsledkem jsou pak nejen nízké náklady na vytápění, ale i pozitivní vliv na naše zdraví. Ideální komponenty pro takovou topnou sestavu tvoří kondenzační kotel, který nejlépe pracuje při nízkých teplotách, a podlahové vytápění, jehož technologie je na nízké teplotě přímo založena. Při volbě této sestavy je však důležité, aby funkce obou součástí byly dokonale sladěny. Nevyplatí se šetřit za každou cenu a vyhledávat levné komponenty různých značek, jejichž regulace vychází z odlišného principu, což může způsobovat problémy při plynulém provozu.

Systémy Wolf nabízejí ucelené řešení zabezpečení celé domácnosti – kondenzační kotel Wolf CGB s výkonem už od 3,2 kW v kombinaci s podlahovým topením se sestavou špičkových trubek gabotherm® a inteligentním rozdělovačem sám nastaví potřebnou teplotu vody do okruhu a nevyžaduje složitou obsluhu. Postačí mu jeden rozvodný okruh pro všechny přípojky, ať jsou na jednom nebo více podlažích.

Kondenzační kotel Wolf CGB

Kondenzační kotel Wolf CGB

Výpomoc od slunce
Nejdostupnějším způsobem, jak do domácnosti zapojit alternativní zdroje tepla, je dnes solární systém. Využívá se především k ohřevu vody nebo vytápění domácího bazénu. Mnozí uživatelé si pod výrazem „solární systém“ představí sluneční kolektor, ten je však jen částí soustavy. Kolektor, který zachytává sluneční paprsky, musí své teplo odvést do výměníku a odevzdat ho vytápěcímu okruhu. Při kombinaci soláru s kotlem je jejich vzájemná kompatibilita obzvlášť důležitá. Ani ten nejkvalitnější kolektor ale nebude správně sloužit, pokud bude do topné sestavy špatně integrovaný.

Solární kolektory TopSon

Solární kolektory TopSon

V tomto směru mají solární systémy Wolf velkou výhodu díky podpoře ostatních produktů této značky, které fungují na jednotném principu. Dokážou ušetřit až 75 % nákladů na ohřev vody, čímž se dá během roku celkově uspořit až 20 % energie. Pokud není možné zapojit solární systém již při stavbě domu, je velmi rozumné na něj vytápěcí okruh alespoň předpřipravit. Do soustavy pak stačí zařadit bivalentní zásobník a postarat se o rozvody na střechu, kde bude v budoucnosti umístěn solární kolektor. Všechny složky sehraného týmu Wolf mohou být zároveň ovládány univerzálním ovládacím modulem BM, který dokáže plynule měnit výkon vytápění podle našich požadavků. Tato šikovná jednotka řídí nejen kotel, ale i solární systém s doplňkovým solárním modulem, a dokonce jí může být ovládáno i tepelné čerpadlo Wolf či větrací systém s rekuperací.

www.wolfcr.cz
www.facebook.com/WolfCeskaRepublika

Zdroj: PR článek společnosti Wolf Česká republika