Partneři sekce:
  • Grohe
  • P.M.H. Invest & Trade
  • Rehau

Kondenzační průtokové ohřívače ENBRA SFK – S minimálními rozměry maximum teplé vody

Kondenzační průtokové ohřívače ENBRA SFK - S minimálními rozměry maximum teplé vody

Do prodeje byla uvedena novinková řada kondenzačních průtokových ohřívačů vody ENBRA SFK. Tento typ ohřívačů není na našem trhu obvyklý, a proto přinášíme krátké představení.

Na první pohled vypadá ohřívač stejně jako nástěnný závěsný kotel, z čehož plyne první zásadní výhoda – ohřívač má oproti „standardním“ konkurentům opravdu zanedbatelné rozměry. I při minimálních rozměrech jsou však tyto ohřívače schopny stálé dodávky teplé vody až 1 434l/h při průměrné teplotě 40 °C.
Ohřívače jsou dodávány ve 3 základních výkonových variantách: 27, 34 a 50 kW. K ohřevu vody dochází v patentovaném celonerezovém trubkovém výměníku.

Výměník je vyroben z jediné nerezové trubky o průměru 28 mm a tloušťce stěny 0,8 mm. Jeho konstrukce zaručuje dlouhou životnost a hlavně možnost účinného a jednoduchého čištění.

Další zásadní výhodou tohoto systému je modulace výkonu ohřívače. Ohřívač o výkonu 50 kW moduluje v rozsahu 1:10, tzn. od 5 do 50 kW, což zaručuje značné úspory nákladů na provoz. Ohřívač tak bude pracovat pouze na potřebný výkon pro požadovanou dodávku TV. Výhodou kondenzační technologie je samozřejmě i vysoká účinnost ohřevu TV, a to až 105 %.

www.enbra.cz

RubrikyVytápění